Sešgadīgam puisēnam sava personālizstāde

Everestam Lūkinam ir tikai seši gadi, bet pēc pāris dienām viņš atklās savu mākslas darbu personālizstādi. Lai gan mammai sākotnēji licies, ka mākslinieks viņš nebūs, savu pirmo gleznu puisēns uzgleznoja vien četru gadu vecumā.

Everesta mamma saka - viņš ir brīvais mākslinieks, ļoti brīvi var pieiet pie molberta un sākt gleznot. Viņā ir bērna radošā pieeja, kur nav vietas iespringumam un stresam par niansēm. Everestam patīk košas krāsas, un tas atspoguļojas arī viņa darbos, kas ir visās varavīksnes krāsās. Puisēns ar mākslu nodarbojas katru dienu, un tā kā viņš gan glezno uz audekla, gan veido kartiņas aerogrāfa tehnikā, darbu ir daudz un tā radās ideja par izstādi un iespēju ar tiem dalīties.

Izstādē būs apskatāmi vairāk nekā divdesmit Eversta darbi, un neliels stūrītis būs atvēlēts arī viņa vecākā brāļa, deviņgadīgā Marsela darbiem, kurš gleznot sācis mazā brāļa iespaidā. 

Everesta un Marsela mamma Laila arī ir māklsiniece, tāpēc atzīst, iespējams, dēli gājuši viņas pēdās. Arī  Lejasciema iedzīvotāji nebija izbrīnīti par to, ka tik agrā vecumā bērnam jau sava personālizstāde. 

Laila Uiska , Everesta un Marsela mamma: “Mēs sāksim ar tādu vietējo izstādi, tepat Lejasciemā, Kultūrvēsturiskajā ciemā un tad skatīsimies, varbūt dosimies kaut kur tālāk Latvijā uz kādu izstādi, lai parādītu, iedvesmotu citus bērniņus, nebaidīties būt drosmīgiem, kaut ko radīt tādam mazam ķipariņam.”

No Everesta darbiem izveidotas arī pastkartes, kuras varēs iegādāties izstādēs laikā. Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā Everesta mākslas izstāde būs apskatāma līdz 20.novembrim.