Sešpadsmit baušķenieki kļūst par jaunsargiem

Sagaidot Latvijas Nacionālās armijas ģenerāļa Krišjāņa Berķa 137. gadskārtu, viņa dzimtajā pusē Īslīces pagastā pie piemiņas akmens vēja, lietus un sniegpārslu virpulis pāri Zemgales laukiem aiznes jaunsargu svinīgā solījuma vārdus. Šoreiz jaunsargu rindas papildina sešpadsmit baušķenieki, kuriem Latvija nav tikai punktiņš pasaules kartē.

Emīlija Birkvalde, jaunsargs, saka: “Es izdomāju tāpēc, ka mans brālis sāka iet, man arī ļoti sagribējās. Tā atbildība par Latviju, tas patriotisms. Man ļoti iepatikās.” Arī nākotnē viņai esot doma kļūt par zemessargu.

Jaunsarga statuss noslēgsies pēc vairākiem gadiem ar 4. līmeņa testu nometni. Līdz tam laikam jaunieši būs apguvuši dažādas prasmes un pieredzi, bet jau šodien katram ir savas vēlmes, ko viņš šajā laikā gribētu piedzīvot.

Jaunsargs Gints Zilpuris pauž: “Vairāk pieredzi gribētu un arī iepazīt augstākas amatpersonas Jaunsardzē, un varbūt pēc tam nākotnē es arī varētu iesaistīties kā instruktors vai kas tamlīdzīgs.”

Pandēmijas laiks ieviesis savas korekcijas arī jaunsargu apmācībās, tomēr viņi esot spējuši tam pielāgoties.

Jaunsardzes centra 4.novada nodaļas vadītājs Kārlis Kalniņš saka: “Protams, ka mums arī bija nodarbības Zoom. Jaunsargu instruktoriem bija jāspēj apgūt jaunas iemaņas ar datoriem, bet mums ir tā lieliskā iespēja, ka mēs mazās grupās - 10 jaunsargi un instruktors - varam turpināt nodarbības laukā, kas manā skatījumā ir ļoti būtiski, īpaši šajā laikā, kad bērni visu laiku ir tikai telpās, mājās un neiet ārpusē.”

Kā atzīst nodaļas vadītājs, problēmas esot, tomēr tās ir risināmas, un arī šajā laikā netrūkstot bērnu un jauniešu, kuri piesakās kļūt par jaunsargiem. Paredzēts, ka jau šoruden Bauskas 2. vidusskolā tiks uzsākta arī valsts aizsardzības mācība.