Sestdien sākti kriminālprocesi pret 13 reibušiem autovadītājiem, seši no viņiem paliks bez auto

Aizvadītajā diennaktī Valsts policija uz Latvijas ceļiem apturējusi 14 autovadītājus alkohola reibumā un divus - narkotisko vielu ietekmē, 13 gadījumos par izdarīto likumpārkāpumu sākti kriminālprocesi, bet sešiem no šoferiem tiks konfiscēti spēkrati, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Rīgas reģionā sestdien apturēts viens narkotikas lietojis autovadītājs un pieci, kuru alkohola koncentrācija organismā pārsniedza pusotru promili. Otrs narkotikas lietojušais šoferis apturēts Kurzemes reģionā, kur pieķerti arī divi dzērājšoferi. Viņu organismā konstatētā alkohola koncentrācija gan nepārsniedza 1,5 promiles.

Viens vieglāk iereibis un divi stipri sadzērušies autovadītāji pieķerti Zemgales reģionā, bet Latgalē un Vidzemē katrā apturēti divi autovadītāji stiprā alkohola reibumā.

Par sēšanos pie stūres, ja pirms tam lietotas narkotiskās vielas vai alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles, ir paredzēta kriminālatbildība un papildus sodam tiek konfiscēta arī automašīna, ja tā pieder pārkāpējam. Ja spēkrats pašam šoferim nepieder, tad no viņa papildus sodam piedzen naudas summu, kas var sasniegt vadītā transportlīdzekļa tirgus vērtību.

Aizvadītajā diennaktī seši no pieķertajiem stiprā alkohola reibumā un narkotisko vielu ietekmē esošajiem autovadītājiem bija sēdušies pie stūres savam transportlīdzeklim, kas tagad tiks konfiscēts, turpretim septiņi pārkāpēji brauca ar sev nepiederošām automašīnām, liecina policijas apkopotie dati.


Foto: Freepik