Sestdienas rītā piedeguša ēdiena dēļ cietuši trīs cilvēki

Sestdienas rītā Jelgavā piedeguša ēdiena dēļ cietuši trīs cilvēki, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD informē, ka plkst.6.13 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Palīdzības ielu Jelgavā, kur piecstāvu mājas piektā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens.

Notikumā cieta trīs cilvēki, kuri no piedūmotā dzīvokļa evakuējās pirms VUGD ierašanās.

Plkst.6.45 VUGD darbu notikuma vietā noslēdza.

Ugunsdzēsēji katru dienu saņem izsaukumus, kuros iedzīvotāji ziņo par sadūmojumu kāpņutelpā vai dūmiem dzīvojamās ēkas logā.

Visbiežāk, pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji konstatē, ka mājokļa virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, bet mājās neviena nav vai arī mājinieki ir iemiguši.

VUGD atgādina, ka, gatavojot ēdienu, nedrīkst kaut uz īsu brīdi atstāt mājokli vai aiziet atpūsties, jo, piedegot ēdienam, rodas spēcīgs sadūmojums, kas apdraud apkārtējo veselību. Tāpat rodas karstums, kura dēļ var aizdegties apkārt plītij esošie priekšmeti.

Kopumā aizvadītajā diennaktīVUGD saņēma 39 izsaukumus, no tiem - 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem un vēl 11 izsaukumi bija maldinājumi.


Foto: Freepik; ilustratīvs