Sesto gadu norisinās SUP festivāls Vaidavas pludmalē

Pulcējot profesionāļus un amatierus gan no Latvijas, gan arī Lietuvas un Igaunijas, Vaidavas pludmalē jau sesto gadu norisinājās SUP festivāls. Vienlaikus notika arī Latvijas čempionāts SUP peldēšanā.

Divas dienas tīra prieka, nedaudz sacensības un jautrība - tā par SUP festivālu saka paši organizatori. Festivāla ietvaros sevi pierādīt bija iespēja gan pieredzējušiem airētājiem, gan iesācējiem, kāpjot uz SUP dēļa pirmo reizi.

Pasākuma organizatori stāsta, ka šis SUP festivāls ir lielākais Baltijas valstīs un pat Ziemeļeiropā. Covid-19 ierobežojumu dēļ pagājušogad festivāls nenotika, tieši tāpēc šogad sacensības tika gaidītas vēl vairāk. “Trešo, pēdējo no visiem, tik tālu. Sajūtas ir brīnišķīgas, mēs braucām šurp, bija lietus, atbraucām šurp - lietus nav. Paldies organizatoriem,” saka Jūlija un Augusts, SUP festivāla dalībnieki.

 “Es ļoti gaidīju šo pasākumu, jo šogad nopirku savus SUP dēļus, bet, kā saka, mana kaislība ir dēļi, jo ar dažādiem dēļiem esmu jau no 16 gadu vecuma. Man ļoti patīk šobrīd atmosfēra, noteikti, ka viss būs vēl foršāk,” pauž Lienīte, SUP festivāla dalībniece.

Dodot startu tautas distancei, tiek atklāta SUP festivāla pirmā diena. Tautas distancē trešo vietu ieņēma Valters Gulbis no Valmieras, otrajā vietā ierindojās viens no pasākuma organizatoriem - Rolands Melbārdis -, bet no starta līdz finišam pirmajā vietā turējās Roberts Mantajs no Liepājas, kurš SUP festivālā startēja pirmo reizi. “Sajūtas labas, trase arī tāda interesanta. Pacīnīties bija startā, pēc tam atrāvos un tā tikai arī turpināju,” stāsta Roberts.

Izturību un regulārus treniņus kā galvenos priekšnosacījumus veiksmīgam startam min arī Dmitrijs no Kocēniem, kuru vien pāris metri šoreiz šķīra no trešās vietas un kāpšanas uz goda pjedestāla. “Protams, tad, kad es airēju, tad jau cerība bija, ka es to trešo panākšu, bet šoreiz bija ātrāks. Jāgatavojas nākamgad, jābrauc uz nometnēm Havajās un jānodarbojas profesionāli.”

Dmitrijs atzīst, ka ļoti svarīgs ir pats starta ieskrējiens, lai, uzlecot uz supdēļa, jūties stabils. “Mēs ar trešo vietu pašā startā blakus arī supojām, viens otru gandrīz arī ūdenī iegāzām, tā kā tur dažs labs puscenzēts vārds arī bija, bet ne ļauni.”

Visu sacensību laiku dalībniekus atbalstīja skatītāji. Kā paši pasākuma organizatori stāsta, tad supošana ir ļoti labs tūrisms veids, tagad jau arī sporta veids. Supošana palīdz ne tikai uzlabot koordināciju, bet arī trenē visas ķermeņa muskuļu grupas. 


Foto: Uldis Laganovskis