Sešu makšķernieku piedzīvojumi, meklējot milzu līdakas Norvēģijas ūdeņos

Seriālā atspoguļotas sešu pieredzējušu piedzīvojumu meklētāju-makšķernieku gaitas, pirmo reizi dodoties ar mašīnām un jumta teltīm Norvēģijas virzienā, meklējot tās mazskartajos ūdeņos līdakas, foreles un citas zivis. Pirms došanās ceļā pavadītas daudz stundas, rūpīgi pētot kartes, ūdeņus, makšķernieku forumus Latvijā un Novēģijā, kā arī ievācot informāciju no tiem retajiem Latvijas makšķerniekiem, kas pabijuši Norvēģijas iekšzemes ūdeņos, meklējot līdakas un citas zivis. Salikts plāns, kura viena no stabilākajām un nemainīgajām lietām ir… pārmaiņas, pielāgošanās apstākļiem, nezināmajam un neparedzamajam. Desmit dienās džeki saskārās gan ar copi, gan necopi, gan izmisumu, gan plānu maiņu, gan viegliem, gan grūtiem lēmumiem un visu citu, kas piestāv šādam ceļojumam.

Viens no projekta idejas autoriem, Gunārs Klēģers, atzīst: "Visi seši esam kļuvuši pozitīvā nozīmē atkarīgi gan no makšķerēšanas, gan līdakām, gan piedzīvojumu sajūtas. Tādēļ katru gadu dodamies Skandināvijas ziemeļu virzienā, kur daba ir neskartāka, zivju resursi krietni labāki. Līdz šim pamatā esam klejojuši pa Zviedriju, taču šogad gribējās izmēģināt citu valsti, tādēļ izvēlējamies Norvēģiju, kur par līdaku ir ļoti maza interese. Taču maza interese pa to ir no vietējo norvēģu puses, savukārt poļiem un lietuviešiem gan pret šo zaļo fūriju iebildumu nebija. Bet par to sīkāk jau varēs rerdzēt seriālā. Esam priecīgi savā ziņā pavērt arī jaunu lappusi Latvijas copes materiālu vēstures gāmatā, jo cik zinām, tad šis ir pirmais daudzsēriju copes seriāls Latvijas televīziju vēsturē. Šī kļūda kādam bija jālabo!"

Rūpīgi saliktajā plānā pirmās trīs dienas lielāko uzsvaru paredzēts likt uz trofejas izmēra līdakām, bet pēc tam dodoties Norvēģu jūras fjordu virzienā pēc forelēm, pālijām, alatām, kā arī elpu aizraujošiem dabas skatiem.

Apbruņojušies ar Weekamper jumta teltīm, pārtiku un dzeramajiem 10 dienām, 3 laivām, daudz, daudz makšķerkātiem un mānekļiem, vīri devās ceļā. Taču jau pirmajās ceļojuma minūtēs tie saskārās ar pirmajiem pārsteigumiem. Jeb kā mūsu galvenie varoņi tos sauc - piedzīvojumiem. Norvēģijas monstrus meklēt devās: Gunārs Klēģers, Gints Klēģers, Raitis Patmalnieks, Raivis Balodis, Kārlis Ratkevičs un Jānis Puravs. Kā tas sākās un kā vīiem gāja, varēsiet sekot līdzi jau pavisam drīz! Vai zivis viņi noķēra? Jā! Lielas? Tas lai paliek intrigai.

Seriāls no 8. janvāra svētdienās 21.00 kanālā ReTV.

Piedzīvojumis tapis sadarbībā ar "Weekamper", "GoPro Latvija", "Gandrs", "Ieliec maisā", "MBoom", "Mūkupurva bode", "Sunbears" un "Lielais Loms".