Siena ruļļu dusmīgie putni pie Mēru pagrieziena

Šis ir laiks, kad daudzi zemnieki gatavo sienu lopu barošanai un uzturēšanai. Tā arī Smiltenes novada saimniecībā, taču tur siens sagādāts ne tikai dzīvniekiem. Šosejas malā publiskai apskatei no siena ruļļiem izveidoti un uzstādīti videospēles “Dusmīgie putni” tēli.

Zemnieku saimniecībai “Palejas” kopā ir gandrīz 100 govis un gaļas lopi un 150 hektāri zemes galvenokārt lopbarības ieguvei. Šo nelielo uzkalniņu savā pļavā, blakus Rīgas-Veclaicenes šosejai, saimnieki ik gadu atvēl nevis saimniecībai, bet garāmbraucēju priekam. Šogad tur izvietoti dusmīgie putni, kas veidoti no siena ruļļiem.

Lai izveidotu videospēļu un multfilmas varoņus, iesaistījušies arī citi uzņēmumi, arī saimniecības kaimiņos, sagādājot melno plēvi. Zilās plēves meklējumi bijuši ilgāk – tai nācies braukt pakaļ pat uz Tartu Igaunijā, bet putnu knābjus izveidojis saimnieces brālis. “Šoreiz tāds baigais kopdarbs. Katru gadu piesaistās aizvien vairāk, kurš gribot, kurš - negribot. Kurš garāmbraucot piebrauc – o, palīdzēšu tev uzcelt, palīdzēsim pielikt,” saka z/s “Palejas” saimnieks Jogita un Valdis Lucāni.

Iepriekšējos gados Lucāni no siena un skābsiena ruļļiem izveidojuši un uzslējuši zaķi, sniega vīru, sivēnus, alus kausu un animācijas filmu varoņus – Sūkli Bobu Kvadrātbiksi un minjonus.

Jogita Lucāne: “Lai visi zina, kur tad ir tas Mēru pagrieziens. Tad, kad bija Bobs, šīs mājas saimnieks teica tā: “Man viegli ceļu izstāstīt -brauc, kamēr redzi Bobu, tad rauj pa kreisi!” Tad, kad mēs šeit strādājam tīrumā, tad tas ir vislabāk novērojams. Brauc, apstājās, apgriežas, iebrauc, uznāk. Gan ar bērniem, gan…Vieni no pirmajiem apmeklētajiem bija divi pensionāri šogad, kuri piestāja.”

Lucānu pāra mērķis – priecēt sevi un citus, tādēļ saimnieki arī aicina cilvēkus fotografēties un filmēties ar šiem tēliem. Vienīgais ierobežojums – uz dekorētajiem siena ruļļiem nekāpt.

 #SIF_NVZ2022