Siguldā atkal skanēs operu ārijas

27 gadus Latvijā ik vasaru norisinājās Siguldas Opermūzikas svētki, kas diemžēl aizvadītajā gadā tika atcelti Covid-19 apstākļos, vīrusam dzīvību laupot arī vienam no svētku programmas dalībniekiem. Bet šogad, pielāgojoties apstākļiem, opermūzika atkal skanēs, pieminot mūžībā aizgājušo bulgāru tenoru Kamenu Čaņevu, kā arī pēc desmit gadus ilgām pārrunām, Latvijā sagaidot spožo 21. gadsimta opermākslas pērli Krasimiru Stojanovu.

Šogad, pielāgojoties apstākļiem, izpaliks gan operas iestudējums, bet mūzikas cienītāji 8. augustā tiek aicināti uz koncertu ar šim laikam zīmīgu nosaukumu “Ceļojums opermūzikas pasaulē”. “Mēs zaudējām arī brīnišķīgu kolēģi, Kamens Čaņevs nomira ar Covid-19, bija paredzēts pagājušogad, ka viņš dziedās Degree lomu Pučini operā “Manona Lesko” šeit Siguldā. Notika šī traģēdija, zināmā mērā šo galā koncertu mēs veltīsim arī Kamena piemiņai,” saka Krišjānis Norvelis, operdziedātājs.

Opermūzikas svētki jau 28 gadus publiku Latvijā lutina ar spožu pasaules līmeņa mākslinieku dalību un neizpaliks arī šogad. Pilsdrupās koncertā uzstāsies divi izcili operas mākslinieki no Bulgārijas – soprāns Krasimira Stojanova un tenors Mihails Mihailovs. Kā uzsver Siguldas Opermūzikas svētku rīkotājs, viņa sapnis piepildījies, jo teju desmit gadus viņš vēlējies uz Latviju uzaicināt vienu no pasaules pērlēm Krasimiru Stojanovu. Liktenīgais zvans arī mudinājis rīkoties. “Pēkšņi no Vīnes pienāca ziņa, ka pasaules 21. gadsimta pieprasītākā soliste, kuru es desmit gadus aicināju, bet viņa bija aizņemta, pēkšņi pateica 8. augustā un vēl vienu datumu, kad viņa var ierasties,” pauž Dainis Kalns, Siguldas Opermūzikas svētku biedrības vadītājs.

“Gribu teikt tā - vecās Siguldas pilsdrupas piedzīvojušas tādas zvaigznes šo gadu laikā, jo svētki īstenībā, ja nebūtu šis te Covid-19, nākamgad mēs svinētu 30 gadu pastāvēšanu. Tā kā šie skatuves dēļi piedzīvojuši noteikti vēsturē ieejošu ziņu,” saka Dace Pleša, Siguldas novada Kultūras centra galvenā speciāliste profesionālās mākslas jautājumos.

Siguldā atkal satikšanās būs arī ar mūsu Latvijas operas pērlēm – Ilonu Bageli, Dināru Rudāni, Rinaldu Kandalincevu, Krišjāni Norveli un Edgaru Ošleju un virtuozo sitamo instrumentu apvienību “Brāļiem Grīnbergiem”. Programmā paredzēts arī koncerts jaunās pils dārzā. “Mēs beidzot redzēsim arī cilvēkus. Būs viss: romantiskais, dramatiskais, draiskais. No manas puses būs gan, gan. Būs kamermūzika, būs operu ārijas. Es konkrēti galā koncertā Figaro āriju “Non fon dry”, es uzskatu - ir diezgan jautra, smieklīga, bet, protams, ar jaudu sevī,” stāsta Edgars Ošlejs, operdziedātājs.

“Siguldas Opermūzikas svētki - vesela paaudze uzaugusi, varbūt pat divas paaudzes, cilvēki, kas varbūt parasti neapmeklē operu, viņi nāk klausīties tieši šo galā koncertu vai izrādi,” atzīst Krišjānis Norvelis, operdziedātājs.

Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī pēc rekonstrukcijas atvērto Siguldas Jauno pili. 


Foto: Sigulda.lv