Siguldā darbojas grāmatu velosipēds

Bibliotēkā paņemta grāmata, bet iespēja to laikus nodot nav. Ar šādu situāciju ik dienas saskaras bibliotēkas darbinieki, uzklausot senioru stāstus par veselības problēmām un ierobežotajām iespējām nokļūt līdz bibliotēkai. Pašvaldības meklē un ievieš jaunus pakalpojums.

Siguldietis Andis ir gatavs doties kārtējā braucienā ar grāmatu velosipēdu, lai nogādātu attālināti pieteiktās grāmatas uz mājām. Pakalpojumu galvenokārt izmanto seniori un jaunās māmiņas.   “Mans darbs ir savākt bibliotēkā grāmatas un cilvēkiem tās aizvest uz mājām. Ja viņiem pēc tam vajag, vēl paņemt grāmatas un aizvest atpakaļ uz bibliotēku,” stāsta Andis, velobibliotēkas kurjers.

“Dažreiz kāds man var aiziet uz bibliotēku, dažreiz ne, dažreiz es pati aizeju. Tagad es esmu izgājusi bez spieķa, bet ar spieķi man grūti pārvietoties. Es pati sevi saucu par grāmatu atkarīgo. Tagad man ir tik daudz laika. Es esmu izlasījusi tik daudz grāmatu, kā varbūt visā mūžā ne. Ļoti izmantošu, vispār es neatteikšos no šī pakalpojuma,” saka Brigita, Siguldas novada bibliotēkas lasītāja.

Bibliotēkas grāmatu velosipēds ir bezmaksas pakalpojums. Šobrīd grāmatu piegādi veic jaunieši, kuri iesaistījušies pašvaldības nodarbinātības programmā, divas reizes nedēļā dodas izbraucienos pa Siguldu. “Mēs esam aizsākuši arī tādu mazliet tādu draudzīgo iniciatīvu, kad šajās dienās mēs mēģinām ieraudzīt seniorus uz soliņiem parkos, piedāvāt viņiem iespēju palasīt arī žurnālus,” stāsta Jolanta Borīte, Siguldas novada Kultūras centra vadītāja.

“Cilvēki saņem ļoti dažādi. Lielākā daļa, nevis lielākā, bet puse mani momentā atraida, viņi domā, ka es cenšos viņiem pārdot kādu produktu vai preci - negrib ar mani runāt. Bet tie, kuri noklausās, ko es saku un saprot, ka es viņiem necenšos pārdot, lielākā daļa ir ļoti ieinteresēti,” atzīst velobibliotēkas kurjers.

Plānots, ka grāmatu velosipēds darbosies vasaras sezonā. Un, iespējams, ka šāds pakalpojums būs pieejams ar laiku arī citās pašvaldībās.