Siguldā kultūras projekti

Siguldas novada pašvaldība izsludina konkursu ar mērķi atbalstīt visdažādākās kultūras idejas, kas nākušas no pašiem iedzīvotājiem. Tās aicināts iesniegt ikviens, jo atbalsts pieejams ļoti dažādiem ar kultūru saistītiem pasākumiem. Pašvaldībā atzīst, vienmēr ir interesanti redzēt, kādas tik idejas nevirmo starp iedzīvotājiem.

Zanda Dūdiņa-Spoģe, Siguldas kultūras centra direktores vietniece, pauž, ka konkursa mērķis ir uzturēt dialogu ar cilvēkiem, kas dzīvo pašvaldībā. Dialogs esot radošs. To pašvaldības ar prieku atbalsta.

Ja projekts tiek realizēts, tas dod pašapziņu arī idejas autoram. Pērn atbalstīta siguldieša Niklāva Kadiķa ideja par fotogrāmatu, kurā atainotas bildes no padomju režīma arhitektūras. Niklāvs atzīst, ka svarīga ir atgriezeniskā saikne no lasītājiem. Grāmatas “Pelēki koki oranžā dārzā” autors pauž, ka jaunieši ir pozitīvi – var uzzināt par laiku, ko nav paši piedzīvojuši. Vecāki cilvēki atskatās uz savu jaunības laiku – ir nostaļģijas sajūta.

Vēl viena atbalstīta ideja - kamermūzikas koncerti Krimuldas muižā. Šai vietai jau izsenis bijusi saistība ar mākslu, tāpēc radās doma to iedzīvināt arī mūsdienās. Organizatori atzīst, ka, ja nebūtu pašvaldības atbalsta, biļešu cena būtu krietni augstāka.

Kamermūzikas koncertu organizatore Dace Vanaga Mikane uzsver, ka pamatdoma koncertus bija tiem cilvēkiem, kuri nekad neaizbrauks uz Rīgu uz lielajām zālēm. Viņa vēlas, lai Krimuldas muižu redz pēc iespējas vairāk. “Cilvēku atsaucība tiešām ir ļoti laba, un man ir prieks redzēt, ka viņi visi smaidīgi un apmierināti iet prom un jautā par to, kad būs nākamais koncerts,” tiek pausts.

Uzzināt par idejām, kas svarīgas novada cilvēkiem un iespēju robežās tās arī realizēt - tas ir galvenais projektu konkursa mērķis. Rezultātā tiek rīkoti pasākumi, kas ne tikai Siguldas novada cilvēkiem, bet arī novada viesiem ir interesanti un aizraujoši.