Siltumenerģijas tarifs Liepājā - stabils, bet dārgāks nekā Rīgā

SIA ''Liepājas enerģija'' ziņo, ka ir pilnībā gatava jaunajai apkures sezonai - veikti plānotie remontdarbi siltumtīklos, siltumenerģijas iekārtām pabeigta tehniskā apkope un noslēgti līgumi ar kurināmā materiāla - šķeldas piegādātājiem. Šogad siltumapgādes tarifs Liepājā paliks nemainīgs - 54,95 eiro par megavatstundu, bet sociālajos tīklos iedzīvotāji apsprieduši, kāpēc tas ir augstāks nekā citās Latvijas lielākajās pilsētās.

Šā gada astoņos mēnešos SIA “Liepājas enerģija” investējusi 353 tūkstošus eiro centralizēto siltumtrašu rekonstrukcijā un citos projektos. 

Jānis Jansons, SIA “Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs: “99% ir pilnībā nomainītas visas siltumtrases, kas ir pabeigtas, ēdējie posmi un tai skaitā arī pēdējās kameras, kas mums bija palikušas. Uz doto momentu, teiksim, ir pieslēgušās 87 daudzdzīvokļu mājas. Tas sastāda 8% no kopējo daudzdzīvokļu māju skaitu, kas ir kopā 1080.”

Sociālajos tīklos iedzīvotāji sākuši diskusiju par faktu, ka Liepājā siltumapgādes tarifs esot lielāks, nekā citās Latvijas pilsētās, piemēram, Rīgā. Pēc sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas datiem, Liepājā siltumapgādes tarifs ir 54,95 eiro par megavatstundu, Rīgā 40,46, Jelgavā 52,47 un Ventspilī 54,9 eiro par megavatstundu. 

Jānis Jansons atklāj, ka tarifu var ietekmēt ne tikai kurināmā izmaksas un citi tamlīdzīgi faktori, bet arī tas, vai dzīvojamā ēka ir siltināta. Lai arī apkures sezona kā ierasts sākas 1.oktobrī, atsevišķas mājas cenšas pieslēgt pakāpeniski, lai nepārslogotu siltumtīklu.