Simtiem svētceļotāju ceļā uz Aglonu

Rīt sāksies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā, kas noslēgsies nedēļas beigās. Šajās dienās uz Latgali dodas simtiem svētceļotāju no visas Latvijas. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem kovida ierobežojumi ir atcelti, bet dievnams vēl steidz pēdējos labiekārtošanas darbus. 

Svētceļnieku grupu no Rīgas, kuru vada radio “Marija Latvija” darbinieki un priesteris Pēteris Skudra, satiekam Višķu tehnikuma telpās. Visi ir mazliet saguruši, bet priecīgi par svētceļojumā pavadīto laiku. Šī grupa svētceļojumu uz Aglonu sāka 31.jūlijā Skaistkalnē. Katoļu priesteris Pēteris Skudra saka: “Lielākā daļa priesteru, protams, ir aicināti palīdzēt ar grēksūdžu uzklausīšanu un arī garīgo atbalstu svētceļniekiem, kuri ir ieradušies Aglonā. Es pats vairāk darbojos ar radio “Marija’’, kuru joprojām pārstāvu. Un tad mēs tiekamies ar tiem klausītājiem, kuri mūs neredz, bet tikai dzird.”

Svētceļnieki stāsta, ka gājiens uz Aglonu nav tikai lūgšanas, bet arī ļoti laba iespēja iepazīties, sarunāties par vienkāršām lietām, aizmirstot par ikdienas rūpēm. 

Aglonas bazilikā ReTV atklāj, ka parasti Aglonā kājām ierodas vairāki simti svētceļnieku. Priesteris Lauris Kārlis uzsver, ka naktsmītņu pietiks visiem. “Izmitināšanas iespējas mums ir bazilikas ģimnāzijā. Aglonas katoļu ģimnāzijā ir iespēja palikt svētceļniekiem. Tur blakus ir kopmītnes, kuras ir renovētas. Un arī apkārt Aglonai ir daudz viesu namu, ir iespēja palikt teltīs.”

Priesteris tāpat stāsta, ka Aglonas bazilika šobrīd ir gandrīz gatava uzņemt ļaužu masas, bet vēl noris dažādi kopšanas darbi. Preiļu novada domē ReTV atklāj, ka šobrīd iespēju robežās palīdz baznīcai sagatavoties gaidāmajiem Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem.

Baznīcas pārstāvji aicina uz Aglonu nedoties cilvēkiem, kuri nejūtas pārliecināti par savu veselības stāvokli. Svētku dievkalpojumus būs iespējams gan redzēt, gan dzirdēt tiešraidēs no Aglonas. Tomēr tiem, kuri dosies uz Aglonu, līdzi vajadzētu paņemt ikdienā lietojamos medikamentus.#SIF_NVZ2022