“Šīs ir pirmās un pašas svarīgākās mājas.” Ventspilī sumina Artūru Šilovu un Uvi Balinski

Pēc Latvijas hokeja izlases uzvaras Pasaules čempionātā mēdz teikt, ka šī bronzas medaļa ir zelta vērta un ka daļa nopelnu ir visiem: gan hokejistu treneriem un ģimenēm, gan ikvienam, kas sekoja spēlēm arēnās, parkos un savās mājās pie ekrāniem. 

Vairākas pašvaldības, kurās panākumus guvušie hokejisti ir spēruši savus pirmos soļus uz ledus, šonedēļ sumināja Latvijas hokeja izlases spēlētājus, tostarp Ventspils pilsētā, kur vien dažu gadu vecumā hokeju sāka spēlēt gan Artūrs Šilovs, gan Uvis Balinskis. 

To, ka Latvijas hokeja izlasei ir vislabākie līdzjutēji, varēja pārliecināties piektdien Ventspilī, kad cauri pilsētai ar Latvijas un Ventspils pilsetas karogiem rokās devās aizsargs Uvis Jānis Balinskis un nacionālās izlases vārstsargs Artūrs Šilovs.

Abi Latvijas nacionālās hokeja izlases spēlētāji piektdien tikās ne tikai ar savām ģimenēm, kas bija piedzīvojuši ļoti emocionālu spēļu sēriju, bet arī ar līdzjutējiem, kas divu stundu garumā Ventspils Lielajā laukumā pacietīgi gaidīja rindā uz autogrāfu.

Ventspils pašvalība atbilstoši pilsētas nolikumam nolēmusi katru no spēlētājiem prēmēt ar divu tūkstošu lielu naudas balvu, bet Balinska pirmo hokeja trenneri Ventspilī Robertu Grosbergu ar 1000 eiro naudas balvu. Dāvanas no Ventspils Olimpiskā centra saņēma arī hokejistu ģimenes locekļi.

Sajūsmā par Latvijas hokeja līdzjutējiem ir arī Izabella, kas Artūru Šilovu iepazinusi Vankuverā un ir pirmoreiz Latvijā: “Tas bija neticami. Mēs skatījāmies tiešraidi Rīgas parkā. Cilvēki visapkārt klusēja, tad pilnīgi visi pielēca kājās, apkampās, dejoja. Tie bija neticami skaisti brīži. Es absolūti ticēju šim smagam darbam, šīs komandas dinamikai un spēkam. Mums bija ļoti nopietnas izredzes uzvarēt, un viņi ļoti vēlējās šo uzvaru Latvijai. Viņi gribēja, lai lepojas ar Latviju, un arī es tam ticēju.”

Abi hokejisti atzīst, ka pirmā nedēļa pēc uzvaras paskrējusi ātri. Šobrīd abi plāno izbaudīt brīvdienas, līdz sāksies atkal nopietna trenniņsezona. Latvijas hokeja izlases vārtsargs Artūrs Šilovs: “Šeit ir ģimene. Ģimenes locekļi. Protams, tās ir mājas. Vieta, kur es esmu sācis spēlēt hokeju, kur es esmu dzīvojis diezgan ilgu laiku. Protams, šīs ir pirmās un pašas svarīgākās mājas.”

Abi hokejisti turpmāk spēlēs izcilās komandās, tostarp NHL līgā, lai arī puiši sākuši no mazas, reģionālas ledus halles, kas Ventspilī atvērta vien 2000 gadā. Latvijas hokeja izlases aizsargs Uvis Jānis Balinskis: “Manuprāt, tas kolektīvs, kas mums šogad bija, tas bija kaut kas lielisks. Tā saliedētība nekad iepriekš nav bijusi. Tā arī bija tā panākumu atslēga. Arī visi tie cilvēki, kas bija apkārt un palīdzēja, – tas ir viens no iemesliem.”

Vakar kļuva zināms, ka arī Latvijas 3x3 basketbola izlase svētdien Vīnē FIBA Pasaules kausu noslēdza ar bronzas medaļu, nodrošinot sev vietu nākamā gada Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. 


#SIF_MAF2023