Situācija Jēkabpilī ir normalizējusies, bet tā joprojām ir smaga un bīstama

Situācija Jēkabpilī ir normalizējusies, bet tā joprojām ir smaga un bīstama, komentējot plūdu norisi pilsētā, preses konferencē pēc Krīzes vadības padomes sēdes sacīja Jēkabpils novada mērs Raivis Ragainis (LZP).

Viņš savā uzrunā pauda pateicību visiem uzņēmējiem un pašvaldībām, kas palīdz plūdu kontrolēšanā un seku mazināšanā. Tostarp viņš uzslavēja tos, kas iesaistījušies smilšu maisu sagādē dambja stiprināšanai, kā arī Daugavpils un Jelgavas Pašvaldības policijas ekipāžas.

"Situācija šobrīd ir normalizējusies, bet tā joprojām ir diezgan bīstama un smaga, jo pilsētas galvenais varonis - dambis - šobrīd iztur ļoti lielu pārbaudījumu. Mēs viņam palīdzam visiem spēkiem," uzsvēra Ragainis.

Komentējot Daugavas ūdenslīmeni, Ragainis pauda, ka patlaban tas ir mazinājies. Ar dažādām metodēm ūdens tiek kontrolēts. "Darīsim visu, lai iedzīvotāji un iedzīvotāju īpašumi tiktu saglabāti," sacīja mērs.

Vaicāts par dambja nākotni, Ragainis pauda, ka šovasar tiks veikti remontdarbi, lai atjaunotu tā noturību, tomēr nav plānots to celt augstāku.

LETA jau vēstīja, ka Daugavā pie Jēkabpils no upes augšteces turpina nākt klāt jauni vižņi, applūst plašas teritorijas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests kopš 8.janvāra izglābis 34 cilvēkus no applūdušajām teritorijām.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ziņo, ka sestdien plkst.21.50 ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedzis 8,81 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Nakts laikā ūdens līmenis nedaudz nokrities, taču aizvien pārsniedz sarkanā brīdinājuma kritēriju - 8,4 metru atzīmi.


Foto: Ivars Soikāns/LETA