Skaistkalnē un Kurmenē iedzīvina viedā ciema ideju

Vecumnieku novada Skaistkalnē un Kurmenē nolemts iedzīvināt viedā ciema ideju. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji vēlas ietekmēt savu nākotni un nebaidās ņemt iniciatīvu savās rokās.Nākotnes vīzijā iezīmēta sakārtota vide un attīstīts tūrisms, bet jau šodien skaistkalnieši ķērās pie Mēmeles upes krasta sakopšanas.

Eiropā atzīts no Latvijas šobrīd ir tikai viens viedais ciems- Alsunga, kas jau izvēlēts dalībai starptautiskā projektā, bet ceļu uz to sākuši daudzi, tostarp arī Skaistkalne, kas darbosies kopā ar kaimiņos esošo Kurmeni.Vieds ciems ir kopiena, kas negaida, kad pārmaiņas notiks ar viņiem, bet savu nākotni mēģina ietekmēt paši.

Kopīgā Skaistkalnei un Kurmenei ir gana daudz- abi atrodas pašā leišmalītē, abos ir senas katoļu baznīcas tradīcijas, un cauri abiem ciemiem tek Mēmele. Un tieši Mēmeles upes krasts, kur 20. gadsimta sākumā Skaistkalnē bijusi krāšņa promenāde kļuvis par pirmo kopējo darba lauku. Un, kā stāsta pagasta vēstures glabātāja, doma par promenādes atjaunošanu gaisā virmojusi jau sen.

Laima Indriķe, biedrības “Skaistkalnes lauku klubs-Mēmelīte” projektu vadītāja: “Tas ir pagaidām tikai sapnis, tikai ieskaņa. Tagad, tiekoties talkā, mēs varbūt parrunāsim kopā, kādas varētu būt idejas, jo tādu pašu kāda viņa bija, mēs noteikti nevaram uztaisīt, un varbūt arī nevajag.”

Lai gan pašlaik topošajam viedajam ciemam neesot sava izteikta līdera, interese par darbošanos sava ciema labā izrādījuši vairāki desmiti kurmenieku un skaistkalniešu. Kā galveno sava viedā ciema attīstības vīzijā, kurmenieši un skaistkalnieši iezīmējuši sakārtotu vidi un tūrismu. Labvēlīga iznākuma rezultātā, viedais ciems varētu būt viens no iemesliem kāpēc jaunā paaudze varbūt tomēr gribētu palikt šeit dzīvot.