Skauti un gaidas ir kā iespēja izrauties no skolas

Ogresgala 5. skautu un gaidu vienība atklājusi desmito jubilejas sezonu. Tā sākta ar virvju un alpinīsma apmācības ciklu. Kā norāda vienības priekšinieks Jānis Iklāvs, tieši jaunieši bija tie, kuri vēlējušies vairāk uzzināt par šo tēmu. “Tas mums būs vismaz trīs nodarbību cikls, kuru aizsākām jau pirms nedēļas. Jau pagājušajā sezonā jaunieši bija izteikuši vēlmi, ka tas varētu būt tas virziens, kur viņi gribētu padziļināt savas zināšanas. Tagad jau mēs no vārdiem pie darbiem.”

Skauti un gaidas ir Pasaules lielākā bērnu un jauniešu kustība un nevalstiskā organizācija. Radusies Lielbritānijā 1907. gadā, šobrīd darbojas teju visā pasaulē, apvienojot vairā nekā nekā 60 miljonus dalībnieku. Latvijā organizācijā darbojas aptuveni 800 un Ogresgala 5. Skautu un gaidu vienībā aptuveni 45 jaunieši. Kā uzsver Jānis Iklāvs, motivācija, kāpēc apmeklē vienības pasākumus, jauniešiem ir dažāda. “Es domāju, ka viens šo šiem punktiem varētu būt tāda kopā būšana, ka viņi ir kopā paši par sevi. Un viņi ir kopā arī ar kādu pieaugušo, kurš nemāca, kā dzīvot, bet vairāk cenšas būt tāds kā draugs. Tās ir visas nometnes, kad arī mēs varam padzīvot nedaudz autonomi. Viņi var izrauties no skolas, no ikdienišķās ģimenes dzīves, aizvadīt tādu pilnvērtīgu, foršu bērnību, jaunību.”

Nākamajā vasarā Ogresgala vienība plāno rīkot nometni par godu jubilejas gadam. Kā atzīst gan vienības priekšnieks, gan jaunieši, nometnes jauniešiem patīk visvairāk.  Iklāvs: “Pagājušajā gadā bija pirmā rudens nometne, kur mūsu vienība, tieši skautu un gaidu vecums, trīs dienas dzīvoja pilnīgi autonomi. Gandrīz nemaz neiesaistījos viņu ikdienā, viņi paši spēj perfekti nomenedžēt gan sadzīvi, gan to, kā viņi gulēs, gan – kā viņi sasildīsies. Visi ar visu tika galā, visi bija apmierināti. Un tās varbūt arī ir tās mazās uzvaras. Tad tu paskaties no otras puses. Pagāja deviņi gadi, lai es zinu, ka šos padsmit cilvēkus var palaist, viņi kā viens vienots vesels blokstiks ar visu galā. Es jau varu fokusēties uz kādām citām lietām.”

Jaunieši stāsta, pateicoties Skautu un gaidu kustībai, ir ļoti daudz guvuši tieši praktiskās zināšanas, kas noderēs ikdienās dzīvē. 
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raidījuma "Vidzemē" saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023