Skautisms un gaidisms nominēts Nobela miera prēmijai

Lai arī šogad bez Pasaules skautu un gaidu kustību organizācijas nominēšanas Nobela miera prēmijas atzinībai ir vēl 328 pretendentu, kustības pārstāve Latvijā atzīst – tas ir pagodinājums.

Latvijas Skautu un gaidu organizācijas vadītāja Agnija Jansone saka: “Tā kā esam daļa no pasaules kustības, protams, mums ir prieks. Šī ir atzinība par to, ko kustība dara. Šī ir jau trešā reize, kad tā ir nominēta Nobela miera prēmijai.”

Tikmēr skautu vienības pārstāvis Krišjānis Pundurs pauž viedokli – tas ir pelnīti arī tamdēļ, ka kustībā darbojas tikai brīvprātīgie.

Krišjānis Pundurs, Valmieras ceturtās skautu vienības vadītāja vietnieks: “Skautisms ir globāla, visaptveroša kustība. Iesaistās jaunieši no visas pasaules - neatkarīgi no etniskās piederības, rases, reliģijas. Tā ir tāda laba zīme pasaulei.”

Par neformālās izglītības kustību Krišjānis Pundurs saka – bieži sabiedrība to mēdz jaukt ar Jaunsardzi. “Kas publikai vairāk zināms – darbojamies dabā, ejam mežā, aktīvā atpūta, nometņošana. Tā pat arī audzinām pilsonisko sabiedrību, mācām jauniešiem tādas vērtības kā cienīt savu ģimeni, būt uzticīgiem savai valstij.”

Latvijā kopā ir 25 skautu vienību ar aptuveni 1000 biedriem. Organizācijas vadītāja Agnija Jansone atzīst, ka tas ir daudz - par spīti tam, ka okupācijas laikā kustība bija aizliegta un panīkusi. Tagad gan jauns izaicinājums – pandēmija.

Vien oktobrī būs zināms, kurš iegūs Nobela miera prēmiju. Lai arī kandidātu saraksti allaž tiek turēti slepenībā, zināms, ka šogad šai atzinībai virzīta arī vides aktīviste Grēta Tūnberga. 


Foto: LETA