Skolas nevienlīdzības dēļ dažās pilsētās neveic nodarbības svaigā gaisā

Pie Valmieras sākumskolas āra nodarbībām ir izveidots plašs amfiteātris. Mācības ārā varētu notikt arī blakus esošajā dabas takā, tomēr klasēs bērnu skaits ir lielāks nekā valdības noteiktie 20 bērni. Tas nozīmē, ka kāds bērns nodarbībās nevarētu piedalīties.

Lai visiem bērniem mācību procesā būtu vienlīdzīga attieksme, Valmieras pilsētas pašvaldība lēmusi šobrīd atteikties no nodarbībām ārā.

Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Iveta Pāže saka: “Mūsu klasēs ir vairāk nekā 20 bērni. Lai vienlīdzīgi visiem, tad gribam nodrošināt to pilnīgi visiem, tad nu tā esam lēmuši. Otrs faktors, tas, ka daudzi bērni dzīvo ārpus Valmieras, un tad vecākiem jāved, kas sagādās problēmas.”

Valmieras Pārgaujas sākumskola nākamnedēļ iecerējusi katrai klasei svaigā gaisā sarīkot vismaz vienu klases stundu. Tāpēc šobrīd skolas teritorijā tiek ierīkotas vairākas āra klases.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas direktors Viktors Litaunieks stāsta: “Mēs dalīsim klasītes, būs uz katru klasi divi skolotāji, kuri darbosies ar vienu un ar otru grupu. Tā, lai tā tikšanās un satikšanās prieks ar skolotāju, redzēšanās prieks ne tikai ekrānā, bet arī dzīvajā.”

Kopumā Covid-19 saslimstība Valmierā samazinās. Lai gan Slimību profilakses un kontroles centrs mācības klātienē 1. līdz 4. klašu skolēniem atļauj sākt jau nākamajā nedēļā, Iveta Pāže norāda, lai nenāktos vilties, pašvaldība vēl vismaz nedēļu nogaidīs.

Cēsu novadā mācības klātienē mazāko klašu bērniem plāno atsākt nākamajā nedēļā. Arī šajā pašvaldībā saslimstība noslīdējusi zem 200. Izglītības pārvaldes vadītāja Lolita Kokina ReTV Ziņām norāda, ka nodarbības svaigā gaisā skolas šonedēļ nerīkoja.

Lolita Kokina: “Mēs to varam darīt Rāmuļu pamatskolā, kur mazas klases, ir dabas klase, bet šķērslis, ka bērni dzīvo tālu un ir jābrauc ar autobusu, pārējās skolās klases ir lielākas par 20 bērniem. Līdz ar to jādala 2 grupās, un tad īsti labi tas nesanāk. Tikai 2. pamatskola īstenoja sporta nodarbības visām grupām - bērni var pieteikties, un tad notiek stunda.”

Jau otro nedēļu drošo pašvaldību sarakstā ir arī Jēkabpils pilsētā. Taču arī šeit pagaidām nesteidzas ar mācību sākšanu ārā, kā arī klātienē 1. līdz 4. klašu skolēniem.

Pašvaldību Izglītības pārvaldēs vēl piebilst, ka, ja pedagogiem jāvada mācību stundas gan klātienē, gan arī attālināti, skolotājs visu var nepaspēt. Tādā gadījumā visdrīzāk cietis tie, kuri mācās attālināti. Tāpēc izglītības iestādes pagaidām ir visai piesardzīgas pirms sākt mācības svaigā gaisā. 


Foto: unsplash.com