Skolēni iepriecina Kuldīgas slimnīcas mediķus

Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas skolēni iejūtas Ziemassvētku vecīša lomā – visu decembri ar skolotājiem veidojuši, līmējuši, filmējuši apsveikumus. Viņi domājuši, kā šajā laikā iepriecināt Kuldīgas slimnīcas darbiniekus, kā arī tos, kuriem svētku laiks jāpavada slimnīcā.

Sangrita Upeniece, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas mūzikas skolotāja, stāsta, ka šajā gadā ar bērniem runājuši par to, kādu labdarības akciju rīkot. Bērni uzreiz teikuši, ka mediķi ir tie, kuriem visvairāk nepieciešams atbalsts.

Ņemot vērā to, ka ar mediķiem klātienē tikties šobrīd nedrīkst, jaunieši sagatavojuši muzikālo sveicienu, kuru iespējams bija noklausīties pie loga. Skolēni, veidojot apsveikumus, daudz domājuši arī par mediķa profesijas nozīmību.

Enija Grēta Fiļippova, 12. a klases skolniece, stāsta, ka personīgi rakstījuši mediķiem vēstuli, sakot paldies par to, ko dara ikdienā. Viņai šķiet, ka tieši viņi ir tie, kas iedvesmojuši izvēlēties savu turpmāko nākotni saistīt tieši ar medicīnu.

Kristīne Grīnberga, Enijas Grētas klasesbiedrene, atzīst, ka pēdējā laikā arvien biežāk aizdomājas, cik daudz laika mediķiem aizņem darbs.

Smagi saslimušie ar Covid-19 Kuldīgas slimnīcā neārstējas. Viņu laiks tāpat ir saspringtāks nekā citus gadus, jo darbs norit paaugstinātas uzmanības režīmā, lai vīruss neienāktu slimnīcā, kā arī netrūktu medicīnas personāla.

Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds stāsta, ka šogad jūt, ka cilvēki beidzot saprot patieso mediķu vērtību. Protams, Ziemassvētku laikā Kuldīgas slimnīcu nav aizmirsuši arī citi labdari. Pie dažādām mīļām dāvaniņām tikuši arī slimnīcas mazie pacienti un jaundzimušie bērniņi.