Skolēni pārgājienā piemin Mazās Juglas kaujas

Atzīmējot 1917. gada Mazās Juglas kaujas gadadienu, šodien teju tūkstotis Ogres un Ikšķiles novada skolu jaunieši vienojās pārgājienā.

Pirms 103. gadiem septembra sākumā Tīnužu apkaimē norisinājās vienas no latviešu strēlnieku vēstures epizodēs nozīmīgākajām cīņām, kas zināmas kā Mazās Juglas kaujas. Vēsturnieki uzskata, ka kauja un tai sekojošie notikumi izšķīra Latvijas tālāko likteni – ceļu uz Latvijas neatkarību.

Pārgājiena dalībnieki satikās dabas parkā “Zilie kalni”, kas savieno abus novadus. Šeit arī svinīgi zvērestu deva deviņi jaunie zemessargi. Viņu vidū arī Ilze, kas vēlas nākotni saistīt ar armiju, lai varētu palikt strādāt Latvijā.

Lai ar šogad Covid 19 ietekmē daļa skolēnu atteikuši dalību, pārgājiens skolu programmās jau kļuvusi par tradīciju un šodien ir vērienīgs militārās un patriotiskās audzināšanas pasākums, piedaloties Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, zemessardzei un skautu un gaidu vienībām.

Pasākuma noslēgumā dalībniekiem bija iespēja vērot Nacionālo bruņoto spēku helikoptera paraugdemonstrējumus, glābjot slīkstošu cilvēku.