Skolēni, skolotāji un vecāki vairs nevēlas attālinātās mācības

Jauno mācību gadu skolēni sagaida ar dažādām emocijām. Visiem gan ir prieks par atkalsatikšanos, taču daļa skolēnu arī atzīst, ka labprāt vēl būtu baudījuši brīvlaiku. ReTV Ziņu dienesta žurnālisti devās pie skolām, lai noskaidrotu, ar kādām domām un emocijām 1.septembris sagaidīts.

Pirmā Zinību diena ir svētki - atzīst gan skolēni, gan skolotāji. Turklāt daudzus jaunais mācību gads iepriecina vēl vairāk, jo vismaz pagaidām skolas biedrus un skolotājas var atkal satikt klātienē. Pēc tā bērni un jaunieši ilgojušies visvairāk. “Noteikti gribas nākt uz skolu un satikt savus draugus, žēl, ka nevar satikt citu klašu draugus, tas ir tas skumīgais, jo dzīvo vienā burbulī, bet noteikti ir vērts kaut vai dažu dēļ nākt uz skolu, ko satikt,” saka Madara Lukaševica, Madonas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece.

“Manuprāt, ir forši, ka ir klātienē, jo no sākuma likās ļoti forši attālinātajā, jo mājās, bet pēc tam jau tas palika grūti,” atzīst Raitis Zīlīte, Madonas Valsts ģimnāzijas 10.klases skolnieks.

“Es jūtos labi. Beidzot var satikt ilgi neredzētos klasesbiedrus, beidzot vairāk nav jāsēž mājās. Protams, mācīties jau arī gribas. Nu, ne gluži gribas, bet tas ir nepieciešams,” pauž Kārlis Feldmanis, Talsu novada Valdemārpils vidusskolas audzēknis.

Lai gan jaunieši ir priecīgi, ka atkal var satikties ar saviem draugiem un citiem klases biedriem, citi gan atzīst, ka vēl gribētu nedaudz atpūsties un sajust vasaru. “Priecājos, bet ir nedaudz skumji, ka vasara beidzās. Uz skolu gan gribu, gan nedaudz negribu, bet mācīties vēlos. Klātienē ir labāk. Tā iegūsim labāku pieredzi un izglītību,” saka Ksenija, daugavpiliete.

“Priecīgs bērns jau par to pamošanos nebija, bet es domāju, ka iekšēji priecājas, ka satiks savus klasesbiedrus, ka beidzot sociāli varēs ar pārējiem kopā dzīvoties un draudzēties,” saka Indra, 2. klases skolnieka Linarda mamma no Aizkraukles.

Pēc pirmās skolas dienas, kas šodien aizritēja svētku gaisotnē ne skolas solā pie mācību grāmatām, ne viens vien to devās nosvinēt ar pusdienām kafejnīcā vai restorānā. Vienlaikus gan skolēni un skolotājas, arī bērnu vecāki atzina - negribētos, ka to skolas prieku atkal aizēnotu attālinātās mācības.


Foto: Freepik