Skrundas pastaigu taka saņem nomināciju

Pastaigu taka, kas izveidota pirms četriem gadiem, priecē ikvienu Skrundas iedzīvotāju un viesi, ļaujot izkustēties svaigā gaisā un aplūkojot gleznaino apkārtni. Šī gada sākumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija tiešsaistes seminārā paziņoja “Eiropas Padomes Ainavas balvas” Latvijas nacionālās atlases nomināciju ieguvējus. Projekts “Pastaigu takas un rekreācijas vietas izveide gar Ventas upi Skrundā” saņēma apbalvojumu par kultūrvēsturiski un ainaviski nozīmīgas teritorijas sakārtošanu, izmantojot vidi saudzējošus tehniskos risinājumus.

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece stāsta, ka, piesakot taku Eiropas balvai, pārliecinājās, ka vietu izmanto, lai pavadītu brīvo laiku. Taka cilvēkiem ir nozīmīga un būtiska – varēja papildināt ar dažādiem elementiem, domājot par ģimenēm ar bērniem, kā arī vecākiem ļaudīm.

Taka par labās prakses piemēru tiek uzskatīta, jo tās pamatne oderēta ar vītolu zaru saišķiem, kas atvieglo ūdens novadi. Virsma klāta ar vietējā granīta izsijām, kas arī ir ūdeni caurlaidošs segums. 2019. gadā tajā novietots arī takas apmeklētāju reģistrators. Rudbāržnieces Arta Kozjura un Alise Ozoliņa atzīst, ka taku ļoti iecienījušas un bieži to izmanto.

Arta Kozjura stāsta, ka taku var izmantot dažādas paaudzes, tādēļ bieži brauc ar mazo māsu – neesot par garu, tieši perfekts garums, lai izstaigātos. Viņai šķiet nozīmīgi, jo uz Skrundu pastaigāties brauc biežāk – pirms tam pa ielām nestaigājās.

Alise Ozoliņa atzīst, ka Rudbāržos neesot tādas vietas, kur pastaigāties. Skrunda tieši radīta pastaigām – var izbraukt ar ratiņiem.

Skrundenieks Ralfs Arājums izmantojis arī papildu izveidoto sajūtu taku. Viņš gaida brīdi, kad varēs izbaudīt nesen uzbūvēto pērtuvi.

Lai taka būtu pieejam ikvienam iedzīvotājam un būtu vēlme šeit pavadīt laiku, tiek domāts par tās pilnveidošanu. Loreta Robežniece uzsver, ka cilvēki daudz iet svaigā gaisā. Dzelzceļa tilts ir vieta, kur vēlētos, lai cilvēki var pabūt dabā. Piebilsts, ka šobrīd notiekot sarunas ar zemju īpašniekiem.

Projekts “Dabas tūrisms visiem” īstenots ar INTERREG Latvijas-Lietuvas sadarbības programmas atbalstu. Skrundas novada pašvaldības finansējums šajā projektā bija nepilni 15 tūkstoši eiro, Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums - nepilni 85 tūkstoši eiro. Taku projektēja SIA “PBT”, bet izbūvēja SIA “AVA”.


Foto: Skrunda.lv