Skrundas vidusskolā ar praktiskiem paņēmieniem māca ceļu satiksmes drošību

Skrundas vidusskolā ciemojās konkursa “Gada jaunais autovadītājs” instruktoru komanda, lai ar auto apgāšanās stendu un alkohola reibuma brillēm iepazīstinātu jauniešus ar aktualitātēm satiksmes drošības jautājumos. Ar šādām praktiskām nodarbībām tiek apciemotas 30 skolas Latvijā, kuras konkursā uzrādījušas labākos rezultātus.

Mārtiņš Strazdiņš-Stradiņš, konkursa “Gada jaunais autovadītājs” instruktors: “Konkurss “Gada autovadītājs” norisinās katru gadu Latvijā. Var pieteikties skolas no visas Latvijas www.gadaautovaditajs.lv. Šogad ir piedalījušies tuvu 2000 skolēniem visā Latvijā un praktiskās nodarbības mums ir 30 skolās.”

Konkurss palīdz gūt skatījumu un papildināt autovadītāju teorētiskajā apmācībā gūtās zināšanas, iemācot to, ka, kļūstot par satiksmes dalībniekiem, jāzina gan ceļu satiksmes noteikumi, gan jāprot par savu rīcību uzņemties atbildība.

“Ja mēs paskatamies pēc statistikas, ka vidēji 10 autovadītājiem dienā tiek noņemtas autovadītāja apliecības, un 7 no tiem ir tieši par alkohola lietošanu, tad lieta ir tāda, vēl ir jautājums, cik ir tādi, kas izšmauc tajā brīdī. Un šeit ir pats galvenais, kas jāiegaumē skolēniem - mūsu mērķis ir tāds, lai viņi saprastu, ka viena šāda darbība var būt ļoti liela problēma nākotnē. Ja viņi to sapratīs, tad tas ir apsveicami un ideāli. Un tā caur praksi mēģināt to izspēlēt, lai viņiem ir pilnīga skaidrība par to, kas un kā var būt,” stāsta Mārtiņš.

Konkursu vidusskolēniem organizē Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija un OCTA. Tas tiek finansēts no sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām.