Skursteņslauķi brīdina par krāpniekiem

Skursteņslauķu pienākums nav tikai iztīrīt dūmvadu. Viņi veic arī dūmvadu un ventilācijas kanālu tehniskā stāvokļa pārbaudi, kā arī sastāda apsekošanas aktu. Tāpat novērtē jaunizbūvētu dūmeņu tehnisko stāvokli ēkas nodošanai ekspluatācijā.

Skursteņslauķis Ints Celmiņš pauž: “Varētu teikt, ka Covid-19 krīzes laikā cilvēkiem ir vairāk brīvā laika. Viņi vēlas ekspluatācijā nodot savas mājas.” Tiek pausts, ka, lai arī cilvēki tur jau dzīvo, tikai tagad vēlas sakārtot dokumentus.

Ir nepieciešami divi atzinumi, kas saistīti ar ugunsdrošību, lai nodotu māju ekspluatācijā. Viens no sertificēta elektriķa par inženiertīkliem, otrs - par dūmvadiem, ko izsniedz skursteņslauķis. Atrodot robu likumdošanā, šos pienākumus sāk pildīt uzņēmumi, kuri to nemaz darīt nevar.

“Par apkures ierīci, kur skursteņslauķi paskatās, pārbauda visus attālumus, jaudu, vai viss ir korekti. Ja viss ir korekti, tad viņš dod atziņu, kas derīga pieciem gadiem. Cilvēks ar dokumentiem var doties uz būvvaldi, savu ēku nododot ekspluatācijā,” pauž skursteņslauķis Ints Celmiņš. Ir situācijas, kad cilvēks internetā atrod kādu firmu, kas it kā nodarbojas ar skursteņslauķa pakalpojumiem, bet, kad veic darbu - pieredzes trūkuma dēļ dokumenti nav korekti, būvvaldē nepieņemti.

Šādas darbības, kad apkrāpti cilvēki, novērotas lielākoties Rīgas reģionā un Jūrmalā, bet Ints Celmiņš nenoliedz, ka arī citviet kāds varētu izvēlēties tāda uzņēmuma pakalpojumu, kurā nav sertificēta skursteņslauķa, kas ir vienīgais, kurš var izsniegt atzinumu par ugunsdrošību.Foto: Pixabay.com