Slēgs Jēkabpils slimnīcā esošu aptieku

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā vairāk nebūs aptiekas, kas šajās telpās darbojās gadiem ilgi. Lai gan aptiekas esamība stacionārā bija izdevīga gan pašai slimnīcai, gan iedzīvotājiem, ārstniecības iestādes valde uzsver, ka telpas nepieciešamas citām slimnīcas vajadzībām.

Aptieku Jēkabpils reģionālās slimnīcas stacionāra ēkā izmanto gan ārstniecības iestādes pacienti un darbinieki, gan citi iedzīvotāji. Sevišķi svarīga aptiekas esamība stacionārā ir tiem pacientiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar mērot lielākus attālumus.

Aptiekas slēgšana negatīvi ietekmēs arī tos klientus, kuriem nepieciešamas uz vietas izgatavojamās zāles. Šo pakalpojumu aktīvi izmantoja arī paši slimnīcas darbinieki, kuriem ar aptieku bija izveidojusies laba sadarbība.

Anete Rožkalna, SIA “BENU Aptieka Latvija” direktore: “Aptieka ir izgatavojusi gan zāles slimnīcas vajadzībām, pacientu vajadzībām, gan atbilstoši pielāgojusi savu sortimentu tieši pacientiem, kas ārstējas slimnīcā. Šobrīd ar Jēkabpils slimnīcas valdes lēmumu neturpināt sadarbību ar aptieku tas nozīmē, ka pacientiem Jēkabpils slimnīcā aptieka vairs nebūs pieejama.”

Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadība problēmu nesaredz, jo ir zāles, kuras uz vietas gatavo arī citās pilsētas aptiekās, turklāt nepieciešamos medikamentus var pasūtīt arī no Rīgas. Slimnīcas valde min divus galvenos iemeslus, kādēļ aptieka vairs nevar turpināt izmantot stacionāra telpas. Pirmais ir Covid-19 izplatības risks, jo aptieka atrodas stacionāra 2.stāvā un pieejama ikvienam interesentam. Otrkārt, uz aptiekas telpām plānots pārcelt hemodialīzi, kas šobrīd tiek nodrošināta nepiemērotā, šaurā telpā.

Renārs Putniņš, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis: “Jūs redzat šo šauro telpu, kur ja gadījumā pacientam nedod Dievs kaut kas notiek un vajadzētu viņu reanimēt un pārvest uz Reanimāciju, mēs nevaram to gultu izvest ārā vai pienākt reanimatologs pie pacienta un veikt savas funkcijas pilnvērtīgi. Protams, mēs to varētu izdarīt, bet tas nebūtu tik vienkārši un droši kā to varētu izdarīt jaunajās, plašajās telpās.”

Aptiekas vadība skaidro, ka pagaidām citas, piemērotas telpas Jēkabpilī nav atrastas, bet tās tiek meklētas. Paredzēts, ka aptiekas pēdējā darba diena slimnīcas stacionārā būs 15.septembris.