Slēgtas vairākas dabas takas un skatu torņi

Jāpārliecinās, vai dabas takas un skatu torņi ir vaļā, pirms uz tiem dodas. Vietās, kur nebūs iespējas nodrošināt vienvirziena kustību, objekti būs slēgti. Vides objektos, cilvēkiem interesējoties par atpūtu dabā, veidojas liela pulcēšanās. Cilvēkiem jābūt atbildīgiem un jāievēro distance, taču daudzviet infrastruktūra neļauj veikt tādas prasības – norāda Dabas aizsardzības pārvaldē.

Agnese Balandiņa, Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve, stāsta, ka iepriekš nebija apsvēruši, ka kāda no dabas takām, skatu torņiem būtu slēgti. Šobrīd, ņemot vērā pēdējos ierobežojumus par vienvirziena kustības nodrošināšanu, nav citas izvēles, kā slēgt objektus, kur prasību nav iespējams nodrošināt.

Dabas objektos, kur nevarēs nodrošināt divu metru distanci, obligātās būs sejas aizsargmaskas. Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve pauž, ka saprot, ka daba ir vieta, kur “izvēdināt galvu”, iegūt papildus spēkus, tādēļ viņi nav ieinteresēti slēgt vēl kādus objektus.

Aizvadītajā nedēļas nogalē gaismas pastaigu takā “Brīnumu meklējot” Anniņmuižas parkā nācās pat izslēgt gaismu, lai izkliedētu pārāk daudz sanākušos cilvēkus. Jāpiebilst, vairāki objekti uz laiku slēgti arī Ķemeru Nacionālajā parkā. Ja tiek runāts par jaunu objektu slēgšanu, tad Agnese Balandiņa uzsver, ka viss būs atkarīgs no tā, kā turpmāk attīstīsies situācija.

Vairāk informāciju par slēgtajiem objektiem, vairāk nekā 400 dažādiem dabas tūrismu galamērķiem var iepazīties dabas aizsardzības pārvaldes lietotnē “Dabas Tūrisms”.