Slikto laikapstākļu dēļ kavējas maršrutu autobusi

Daudzviet Latvijā braukšanas apstākļi uz autoceļiem nav pateicīgi transportlīdzekļu vadītājiem. Autotransporta direkcija vērš uzmanību – tas skar arī reģionālo maršrutu autobusus.

Aizputināta un apledojušu ceļu dēļ sabiedriskais transports kavējas, dažkārt autobusa vadītāji pat nevarot reisus izpildīt visā tā garumā. Lēnāka satiksme novērota Kurzemē, Zemgalē un Pierīgā. “Dažāda veida situācijas, piemēram, maršrutā Rīga-Aizpute ceļu aizšķērsoja avarējusi automašīna, maršrutā Kandava-Zenīte autobusam virsū uzkrita koks un sniega kupena. Reiss tika turpināts, bet kavējās aptuveni 40 minūtes,” stāsta Lilita Pelčere, Autotransporta direkcijas pārstāve.

Autotransporta direkcijā saka – iepretim citiem gadiem, šogad situācija ir krietni grūtāk paredzama. Jārēķinās ar papildu laiku, gaidot transportu pieturās. “Ir dažas minūtes, piecas līdz desmit. Teikšu godīgi, ir bijusi stunda, ir saņemta informācija, ka divas stundas reiss kavējās. Ir bijušas situācijas, ka ceļa vidū saprot, ka ceļš vairs nav turpināms, tad to arī vairs neizpilda, tad diemžēl arī autobuss neatnāk tajā pieturā,” saka Lilita Pelčere.

Pasažieri precīzāku informāciju par ceļa stāvokli, sava autobusa kavēšanos aicināti vaicāt pie pārvadātāja.

 

Foto: Freepik