Slimnīcas ar Covid-19 pacientiem ir teju pārpildītas

Nepieciešams pārorganizēt iestāžu nodaļas, atbrīvojot gultas vietu ar Covid-19 saslimušajiem pacientiem, jo situācija mainās ik dienu.

Haralds Plaudis, Rīgas Austrumu Klīniskās Universitātes slimnīcas (RAKUS) padomes valdes loceklis, atzīst, ka arī viņu noslodze ir liela. “Kopējais gultu skaits, protams, mums ir liels, bet tā kapacitāte, es negribētu teikt, ka ir tuvu maksimumam, bet tuvu tam,” viņš bilst. Jāsaka, joprojām ir iespēja “atvērt” papildus gultas, ja būs nepieciešams.

RAKUS piebilst par šī rīta statistiku – stacionāros atrodas 358 pacienti, kas nozīmē, ka aptuveni 90% no gultas vietām ir aizpildītas. Vidzemes slimnīcā atlikušas vien aptuveni 10 brīvas vietas.   

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs atzīst, ka slimnīcā ir arvien vairāk pacientu. Viņš pauž: “Ja būs ļoti liela nepieciešamība, mēs skatīsimies, kā var vēl atrast papildus resursus – gan gultas vietu izveidei, gan pacientu aprūpei.” Tiek atzīts, ka gultas vietas neesot problēma, bet gan personāls.

Vidzemes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā Covid-19 saslimšanas dēļ nonākuši arī četri slimnīcas ārsti, kas būtiski ietekmē ārstniecības iestādes darbu un citu pacientu ārstēšanu. Sarežģītības rada inficēšanās personāla vidū, šeit Covid-19 skāris aptuveni 160 slimnīcas darbiniekus – stāsta arī RAKUS. “Ne jau gultas ārstē pacientus. Pacientus ārstē māsas, ārsti, sanitāri.”

Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs ReTV Ziņām atzīst – situācija ir krietni sliktāka nekā pirms diviem un trim mēnešiem.  Daļa mediķu ir izveseļojusies, taču vēl daļa - neizveseļojusies un nomirusi. Protams, ir arī tādi, kas joprojām atrodas karantīnā.

Slimību Profilakses un kontroles centra statistika rāda, ka no slimnīcas izrakstīto pacientu skaits ir mazāks, nekā uzņemtie pacienti. Tas, cik ilgi slimnīcas spētu pārorganizēt nodaļas, gultas vietas un strādāt šādos apstākļos, nav zināms.