Slimnīcās pacientu apmeklējums joprojām ierobežots

Sociālie aprūpes centri un pansionāti pamazām sāk ļaut tuviniekiem apmeklēt savus piederīgos. Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma vien ar nelielu pārtraukumu tas bija liegts. Tāpat arī slimnīcās pacientus ierobežojumu dēļ apmeklēt nav bijis iespējams. Arī šobrīd, kad ierobežojumi mīkstināti, tikai izņemot ārkārtējus gadījumus, piemēram, ja pacients ir smagi slims.

Vidzemes slimnīcā šobrīd ārstējas astoņi cilvēki ar Covid-19. Lai arī tas ir krietni mazāk, nekā bijis iepriekš, joprojām ne pie viena pacienta apmeklētāji nevar ierasties klātienē. Tikai atstāt paciņas iestādes darbiniekiem, kas tās nodod tālāk. “Vidzemes slimnīcā joprojām ir spēkā karantīna. Karantīna ir viens no pasākumiem, lai ierobežotu Covid-19 vīrusa infekcijas izplatību. Slimnīcas vadība vēl lems vai karantīnu turpinās vai atcelt,” saka Benita Brila, SIA “Vidzemes slimnīca” sabiedrisko attiecību vadītāja.

Vidzemes slimnīcā, sazinoties ar ārstējošo ārstu, tikai pa vienam drīkst apmeklēt smagi slimos pacientus. Līdzīgi arī Jelgavas un Daugavpils slimnīcās, kur atzīst, ka vēl nav gatavi ierastajai kārtībai, kāda bija pirms pandēmijas. “Mēs katrā gadījumā šinī brīdī neesam gatavi laist apmeklētājus, jo mēs uzskatām, ka epidemioloģiskā situācija galīgi vēl nav nostabilizējusies. Ja cilvēks ir tuvu aiziešanai aizsaulē un mēs laižam atvadīties - jā,” pauž SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” virsārste Solveiga Ābola.

Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs: “Pašlaik diemžēl radinieki var nokļūt slimnīcā tikai tajā gadījumā, kad konkrētam pacientam ir novērojama negatīva tendence un prognozējams letāls iznākums.”

Mazliet brīvāk ar pacientu apmeklējumu gan ir Liepājas reģionālajā slimnīcā. Pirms tam gan apmeklētājam ir jāveic Covid-19 eksprestests, kas ir derīgs 72 stundas. “Uz doto brīdi pacientu apciemošana ir daļēji ierobežota, tā ir iespējama lielākā mērā, nekā, kad bija vairāk Covid-19 pacientu. Joprojām tās ir personas, kuras ir ļoti tuvas pacientam, tiek saskaņots ar konkrēto ārstējošo ārstu un nodaļu,” pauž Mihails Dolguševs, Liepājas reģionālās slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra vadītājs.

Slimnīcās vēl piebilst, ka, ja ir gaidāmas dzemdības, tad gaidāmā bērna tēvs topošajai mammai drīkst būt līdzās tikai kopīgā ģimenes palātā, ja ir vakcinēts vai Covid-19 izslimots pēdējā pusgada laikā. Drošības labad tik un tā ir jāveic arī eksprestests. Veselības ministrijā piebilst - šobrīd, kad pakāpeniski palielinās vakcinācijas aptvere un saslimstība ar Covid-19 mazinās, jau tuvākajā laikā tiek plānots lemt par iespēju iedzīvotājiem ļaut apmeklēt tuviniekus, kuri ārstējas slimnīcā. Par izmaiņām ministrija informēs jau šīs nedēļas laikā.


Foto: FreePik