“Smiltenes kauss” riteņbraukšanā piedalījās 400 riteņbraucēju

400 Latvijas riteņbraucēji aizvadītajās brīvdienās vienkopus pulcējās Smiltenē, lai noskaidrotu, kurš šogad ir spēcīgākais gan profesionāļu, gan neprofesionāļu startos.

Smiltenes trase īpaša ar to, ka daļa klāta ar bruģakmeni. “Šī trase ir ļoti specifiska, tādu otru Latvijā neatradīsiet, jo šeit ir vēsturiskais bruģis, ļoti tehniski nobraucieni. Es domāju, to jūs varēsiet redzēt. Gan arī parkā interesantas vietas. Šī trase ir unikāla Latvijai, tāpēc tā ir interesanta, tāpēc iet pa apļiem, ar to tā ir unikāla,” saka Toms Markss, “Smiltenes kauss” riteņbraukšanā organizators.

Trase ir grūta - tā prasa daudz spēka, nejaušības kļūdas dēļ var zaudēt uzvaru. “Jo šeit ir tik grūts aplis, ka, ja neesi pietiekami gatavs cīnīties, tad tev šeit Smiltenē nav, ko darīt. Nē, darīt ir ko, bet par uzvaru nekad necīnīsies,” pauž Toms Markss.

Sacensību diena iesākās ar bērnu braucieniem, paralēli tam norisinājās jauniešu finālposms, kurš tika nosaukts trenera Jāņa Akmentiņa vārdā, pēc tam uz starta izgāja dāmas. “Nenoliegšu, esmu satraukta, jo laikapstākļi nav tie labākie,” saka Madara Lazda, pārstāv komandu “Digimoni ar Žiletonu”.

Viena no sacensību dalībniecēm izstāsta savu taktiku, lai uzvarētu. “Noteikti sākumā skatīšos, ko pārējās darīs, tad jau laika gaitā redzēs, ko es varu izdarīt, uz ko pārējās meitenes ir spējīgas,” pauž Kitija Siltumēna, pārstāv komandu “Dobeles sporta skola”.

Sievietēm bija jābrauc deviņi apļi jeb 27 kilometri. Tiesa, īpašas intrigas šajā posmā nebija - pirmās vietas braucēja Kitija Siltumēna atradās krietni priekšā pārējām dāmām, dažas sportistes apsteidzot pat par apli. “Teiksim tā, aizritēja pēc plāna, kā es sākumā biju jau ieplānojusi, ka pirmā apļa beigās. Es kalnu paņemšu nopietnāk, skatīšos, kas paliks, un es redzēju, ka es palieku viena pati. Nu, es domāju, ka kāds būs spēcīgāks, viņš man piebrauks klāt, un es turpināju braukt. Tā arī izvērtās, ka visu sacensību laiku es nobraucu viena pati,” pauž Kitija Siltumēna.

Tad uz starta devās vīriešu elites braucēji. “Nē, nē, šis nav standarta šosejas brauciens, šis ir tāds šosejas brauciens, bet citādāka pieeja, tāpēc, ka šaurāka trase. Svarīga ir pozīcija, te nevar nevienu brīdi atslābināties,” skaidro Andris Vosekalns, pārstāv komandu “Evelo Team / RRS”.

 “Sajūtas ir labas. Es domāju, ka šodien ir jānobrauc ļoti labi, jo vakar nesanāca parādīt sevi, jo pārplīsa ķēde, tā kā ir gatavība šodien braukt,” saka Kristers Ansons, pārstāv komandu “Ampler Development Team”.

Vīriešu elites un junioru braucējiem bija jāveic 18 apļi jeb 54 kilometri. Braucienā norisinājās liela cīņa, līdz pat finišam nevarēja noteikt, kurš uzvarēs. Visu sacensību laiku pa priekšu brauca izveidojusies grupa - pieci līdz astoņi braucēji. Starp viņiem bija arī Andris Vosekalns un Kristers Ansons. Tā arī šī grupa finiša taisnē cīnījās par uzvaru, kuru izcīnīja Andris Vosekalns. “Pēc pirmajiem apļiem likās, ka šodien nebūs nekas tāds īpašs, bet otrajā, kad vienreiz izmēģināju to bruģa kalnu, sapratu, ka šodien ir iespēja, mazliet labāk sāku justies, ieripojās, tad jau cenotos iet uz uzvaru,” saka Andris Vosekalns, “Smiltenes kauss” riteņbraukšanā uzvarētājs.

Sacensību pirmo trīs vietu ieguvējiem tika pasniegta īpaša balva - bruģakmens. Šis bruģakmens ir izņemts no trases kā atmiņa par smagi izcīnītu vietu. Līdzīgu šāda veida balvu pasniedz arī pasaules vienā no prestižākajām sacensībām “Paris-Rube”.


Foto: Latvijas Riteņbraukšanas federācija