Smiltis bērnu rotaļu laukumā aizstāj šķeldas segums

Vienā no Jelgavas bērnu rotaļu laukumiem pēc atjaunošanas ierastais smilšu segums nomainīts ar gandrīz 300 kubikmetriem attīrītas šķeldas. Daudzi bērnu vecāki ir neizpratnē un raizējas, ka viņu atvases varētu savainoties. Pašvaldības aģentūrā “Pilsētsaimniecība” gan skaidro, ka tas esot viens no populārākajiem materiāliem rotaļu laukumos visā Eiropā, un tieši pretēji - tiekot izvēlēts bērnu drošībai.

Laukumā uzstādīts moderns aprīkojums 3 līdz 12 gadus veciem bērniem, bet laukuma segumam smilšu vietā uzbērta 30 centimetru bieza attīrītas šķeldas kārta. Aģentūras “Pilsētsaimniecība” pārstāves skaidro, ka sūdzības no vecākiem jau esot saņemtas, tomēr pretēji vecāku bažām, šāds segums, izvērtējot iekārtu augstumu, izvēlēts bērnu drošībai.

Kristīne Lazdiņa, JPPI “Pilsētsaimniecība” sabiedrisko attiecību speciāliste: “Tās pārsvarā visas ir kāpelēšanai, baiļu pārvarēšanai no augstuma domātas bērniem sākot no 3-4 gadiem. Un diezgan augsts tas krišanas augstums, un tāpēc ir izvēlēta koksnes šķelda, kas ir labāk absorbējoša pret kritieniem. Viņa ir dabīga, neput un arī nesmērēs apģērbu. Ir vēl kādi varianti, lai atbilstu kritērijiem, ir, protams, dārgākas gumijas plāksnes vai gumijas gabaliņi, bet tas nav atbilstoši finansējumam, kāds mums šeit bija paredzēts.”

Šāds segums sastopams daudzviet pasaulē, taču Latvijā pirms diviem gadiem tāds pirmo reizi izveidots Olaines novadā. Tomēr šajā pašā projektā, kura kopējās izmaksas ir nedaudz vairāk kā 48 000 eiro, atjaunotajā vingrošanas laukumā jauniešiem tomēr gan ieklāts gumijas segums.