Snēpelē atjaunota Indriķa Zeberiņa atmiņu istaba

Mākslinieks Indriķis Zeberiņš piedzima 30. augustā pirms 138 gadiem. Šogad viņa dzimšanas diena dzimtajā Kuldīgas novada Snēpeles pagastā sagaidīta īpaši - modernizēta muižā esošā Atmiņu istaba, savukārt radinieki Kuldīgas novada muzejam uzdāvinājuši mākslinieka rakstītu vēstuli.

Ienākot mākslinieka Indriķa Zeberiņa atmiņu istabā, šķiet, ka pats mākslinieks paņem ciemiņu aiz rokas un ieved savā pasaulē. Biogrāfiskais fakts un pretim citāts no atmiņām, tā soli pa solim atklājas viņa personība – alkas pēc mākslas, neatlaidība, Latvijas mīlestība, satīriskais skats uz politiskās iekārtas nejēdzībām un spēja jokot pat par grūtībām. No Snēpeles pagasta ne būt ne bagātas ģimenes nākušais jauneklis spēja kļūt par ievērojamu Latvijas gleznotāju, grafiķi, ilustratoru, arī karikatūristu. Piemiņas istaba vienā no Snēpeles muižas telpām izveidota jau pirms trim gadiem, bet nu tā pārveidota un ieguvusi jaunu elpu.

Indriķa Zeberiņa 1907. gadā rakstītās vēstules oriģināls nu papildinās Kuldīgas novada muzeja krājumu, savukārt kopija - šo atmiņu istabu. Jāteic, ka māksliniekam par godu rīkotie pasākumi kļūst arī par viņa dzimtas kopā sanākšanas svētkiem. Arī šī reize nebija izņēmums. Vilnis Līdaka ikdienā ir restaurators Rundāles pilī, viņš ar Indriķi Zeberiņu, savas vecās mammas brāli, pusaudža gados pavadījis kopā daudz laika.

Dienā, kad atjaunotā atmiņu istaba vēra durvis, dažādas gaismas instalācijas un video projekcijas mākslinieka daiļradi atspoguļoja arī uz muižas fasādes un parkā. Šobrīd izdevumu sērijā par Kuldīgas novada kultūras personībām top grāmata arī par Zeberiņa devumu. Plānots, ka pie lasītājiem tā nonāks gada nogalē.