Sniedz atbalstu, izdalot sēklas, stādus un dārza piederumus

“Šogad būs lielāks atbalstīto organizāciju skaits, nekā iepriekšējos gados,” saka Borisa un Ināras Teterevu fondā, kurā kopš 2017. gada īsteno labdarības programmu “Pats savam saimes galdam”. Šī programma palīdz cilvēkiem ar zemiem ienākumiem vai citām grūtībām pašam izaudzēt sev nepieciešamo. Šobrīd tās biedrības, kuras iesaistījušās programmā, jau sākušas saviem apzinātajiem cilvēkiem dalīt sēklas, stādus, arī mēslojumu un dažādus dārza piederumus.

Lai izvairītos no lielas pulcēšanās, Kuldīgas senioru skolas dalībnieces cilvēkus pēc sēklām, stādiem, dārza rīkiem, dažādiem mēslojumiem, aicinājušas nākt pakāpeniski. Katra projekta dalībnieka vēlmes senioru skolas dalībnieki ir sakomplektējuši maisos.

Kuldīgas senioru skola Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā “Pats savam saimes galdam” piedalās jau trešo reizi. Ja pirmajā gadā šai iespējai atsaucās 15 Kuldīgas novada seniori, tad šogad jau 40. Skolas vadītāja uzsver, ka ne vienu vien dārzs pabaro, bet pensija paliek komunālajiem maksājumiem un medikamentiem. Tā ir iespēja arī dalīties. Uzrunātie seniori atzīst, ka cenu pieaugums, īpaši dažādam mēslojumam, ir jūtams, tāpēc fonda atbalsts lieti noder.

Programma “Pats savam saimes galdam” aizsākta 2017. gadā. Tā atbalsta cilvēkus ar zemiem ienākumiem vai ar invaliditāti, daudzbērnu ģimenes, seniorus, cilvēkus, kuri nonākuši dažādās krīzes situācijās. Pērn atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizāciju, iesaistot vairāk nekā 700 mājsaimniecību visos Latvijas reģionos. “Tas, ko mēs redzam, ko ir ietekmējis šis pandēmjas laiks, ka cilvēkos ir šī vēlme nodrošināt sevi ar pārtiku un vairāk darboties svaigajā gaisā. Šajā gadā mēs redzam, ka būs vēl lielāks šo atbalstīto organizāciju skaits, lielākais, nekā bija visos iepriekšējos gados,” norāda

Diana Bogdanova, Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības projektu vadītāja.

No cik bezpeļņas organizācijām šogad ir pieteikumi un cik mājsaimniecību saņems atbalstu, būs zināms pēc 31. marta, jo līdz tam organizācijas šai programmai vēl var pieteikties.


#SIF_NVZ2022

Foto: Freepik