Sniega dēļ atkal daudz avāriju Vidzemē

Ziemīgie laikapstākļi pēc pavasarīgas nedēļas šorīt atkal pārsteidza autovadītājus, un atkal visā valstī palielinājies ceļa satiksmes negadījumu skaits. Sinoptiķi prognozē, ka laikapstākļi tuvākajās dienās paliks nemainīgi, un atgādina – martā jābūt īpaši uzmanīgiem, jo var veidoties melnais ledus. 

Lielākais avāriju skaits uz autoceļiem novērojams pirms un pēc darba laika.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks saka: “Ir lielākais īpatsvars uz šo brīdi - no pusnakts līdz 12 dienā 12 negadījumi reģistrēti. Mēs neesam paralizēti, spējam reaģēt uz visiem izbraukumiem, situācija var attīstīties.” “No 12 negadījumiem 10 notikuši pēc plkst. 6.00, kad sākās nelabvēlīgākie laikapstākļi,” tiek piebilsts.

Pārejas apstākļi no ziemas uz pavasari ir bīstami autovadītājiem - atzīmē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC). Melnais ledus veidojas nakts otrajā pusē, un no rītiem autovadītāji saskaras ar slidenu braucamo daļu, lai gan gaisa temperatūra par to neliecina.

LVĢMC Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa stāsta: “Situācijas, kā mēra gaisa temperatūru, ko minam prognozēs, tā tiek noteikta 2 metru augstumā uz ceļa virsmas. Tā varētu būt ievērojami zemāka, sevišķi skaidrās naktīs, pazemināties līdz nullei, -2 grādiem. Mitrums uz ceļa veido plāno kārtiņu.”

Iepriekšējā diennaktī zemākā temperatūra Latvijā bija piefiksēta Vidzemē - mīnus 20 grādi. Aizvadītajā nedēļā pavasara vēsmas bija anomālija, savukārt pašreizējie ziemas apstākļi tuvākajā laikā pavisam lēni, bet atkāpsies - liecina prognozes.

Šis gads apdrošinātājiem nebūs viegls - tā atzīst Latvijas Apdrošinātāju asociācijā. Negadījumu skaits Covid-19 laikā esot mazāks, taču, samazinoties ierobežojumiem, piemēram, vasarā, bija vairāk.

Katru gadu OCTA apdrošināšanā izmaksā arvien lielāku atlīdzību skaitu, taču samazinās pieteikumu skaits. Ja ierasti tie ir ap 33 tūkstošiem, pagājušajā gadā bija zem 30 tūkstošiem apdrošināšanu. Šajā laikā autovadītājiem ir īpaši jāuzmanās kā no melnā ledus, tā arī sniega, kas ir piebraukts uz ceļa braucamās daļas.


 Foto: pixabay.com