Sniega dēļ īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Limbažu un Ainažu apkārtnē

Sniega dēļ piektdien pusdienlaikā saglabājas īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi Limbažu un Ainažu apkārtnē, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sniega dēļ apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz visiem valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, izņemot Ventspils šosejas (A10) posmu no Kūdras līdz Usmai, Liepājas šoseju (A9) posmā no Kalvenes līdz Liepājai, kā arī šosejas Jēkabpils un Līvānu apkārtnē.

Sniega dēļ īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Tallinas šosejas (A1) posmā no Tūjas krustojuma līdz Ainažiem. Stipri apgrūtināta braukšana arī pa reģionālās un vietējās nozīmes autoceļiem Limbažu un Ainažu apkārtnē.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, valsts ceļu tīklā patlaban strādā 98 ziemas tehnikas vienības.

LVC atgādina, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti un autovadītājiem jāplāno papildu laiks ceļam, izvēloties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un distanci.

Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākumā strādājot uz galvenās, tad reģionālās un pēc tam uz vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču, kā uzsver LVC, ar tiem nevar novērst ziemu.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem LVC aicina informēt, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos "Twitter" un "Facebook".Foto: Freepik