Sniegavētra Kurzemē izraisa ceļu satiksmes negadījumus un lauž kokus

Aizvadītajā diennaktī Kurzemes ceļi kļuvuši neizbraucami, sniegavētra un vējš brīzēs līdz 33 metriem sekundē izraisījuši vairāk kā 40 ceļu satiksmes negadījumu. Komunālie dienesti šodien likvidē vētras sekas, jo vēja virziens šoreiz nav žēlojis ne jumtus, ne kokus. Lielākais vēja stiprums konstatēts Ventspilī.

Šodien Kurzemes pilsētās tiek likvidētas vētras sekas: sinoptiķi jau savlaicīgi ziņoja par gaidāmo vētru, vietējās pašvaldības Kurzemē izdeva rīkojumus iestādēm, policijai, sniega tīrīšanas uzņēmumiem par nakts dežūrām. Vislielākais vēja spēks - 33 metri sekundē - pārsteidzis Ventspili. Šī ir jau trešā vētra divu nedēļu laikā! “Jāsaka godīgi, pēdējos 15 gados šī ir viena no spēcīgākajām vētrām, kas bijusi Ventspilī! Ceļazīmes ir nopūstas, nolauztas. Vairākas luksoforu sekcijas ir bojātas,” saka Edgars Puriņš, PI “Ventspils Komunālā pārvalde” direktora vietnieks.

Šoreiz vētra plosīja Kurzemi kopā ar spēcīgu sniegputeni, redzamība uz valsts nozīmes autoceļiem bija zudusi. Kā ziņo aculiecinieki, jau no pieciem pēcpusdienā, kad vējš palielinājās spēkā, no ceļa nobraukušo transporta līdzekļu skaits sasniedza rekordus. Solvita no Durbes uz Ventspili braukusi četras stundas, koks uz ceļa lūdza vien dažus metrus no braucošās automašīnas. “Daudz ko lika pārdomāt! Man tiešām bija jābrauc. Man bija atstāts logs vaļā Durbes dzīvoklī, man bija jābrauc pašai. Bet citos gadījumos es noteikti nebrauktu!”

Kurzemē vairākos rajonos bija novērojami elektrības traucējumi, kas turpinās vēl šodien. Ventspilī naktī sabojātie luksofori apturēja satiksmi, cilvēki filmēja lidojošu jumtu fragmentus un glāba savas automašīnas, kas atstātas zem lūstošajiem kokiem.

Kāda sieviete kopā ar kaimiņiem mēģināja noturēt krītoša jumta fragmentu, lai tas nesabojātu piecstāvu mājas dzīvojošo automašīnas, līdz palīdzību izdevās sagaidīt no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta. “Skārda gabals, kas varēja būt kaut kas no jumta, vēja ietekmē varēja pagriezties un izsist stiklus! Ar kaimiņu palīdzību risinājām tā, ka piesējām skārda plāksni pie mana balkona ar vairākiem piegājieniem. Vēja ietekmē tas nemaz nav viegli!”

Kā informē Ventspils Komunālā pārvalde, šorīt tika fiksēti vairāk nekā 70 nogāzti koki. Viens no tiem dižkoka statusā, cietusi arī vēsturiskā kastaņu aleja pilsētas centrā. “Trāpīja arī, protams, mašīnai, kaut mēs jau no paša rīta brīdinājām cilvēkus: lūdzu nelieciet automašīnas zem kokiem, jo nevar zināt, kurš koks kritīs, kurš nekritīs,” saka Zane Makrecka, Ventspils pilsētas dārzniece.

Ne visi postījumi šobrīd ir apzināti, dienesti joprojām saņem zvanus ar lūgumu palīdzēt no privātpersonām, tomēr tik lielu lūzušo koku skaitu neatceras pat vispieredzejušākie Komunālās pārvaldes darbinieki. “Es varu pateikt konkrētu skaitli: uz šo brīdi tie ir 70 koku, kas ir ļoti liels skaits! Kamēr es šeit strādāju, tas ir pirmoreiz! Noteikti vēl radīsies, jo vējš pūš diezgan stipri,” pauž Zane Makrecka.

Ņemot vērā to, ka vēja brāzmas turpinās arī šodien, koku zāģēšanas darbi Kurzemes pilsētās tiks veikti pakāpeniskā un prioritārā secībā, vispirms likvidējot tos kokus, kas bloķē ielas un brauktuves.


Foto: Freepik