Sniegputenis, elektrības trūkums - daļa Latgales pilnīgā ziemas varā

Ziemīgie laikapstākļi visskarbāk pārsteiguši teritorijas Latvijas austrumos, Latgalē un Sēlijā. Rēzeknes pusē puteņot beidza tikai pusdienlaikā. Ceļu stāvoklis ir slikts gan pilsētā, gan laukos, kur aktīvi norit ceļu tīrīšanas darbi. 

Vietām Latgalē jau astoņos no rīta zemi klāja vairāk nekā divdesmit centimetrus bieza sniega kārta, taču putenis turpinājās līdz ar to arī sniega tīrīšanas darbi turpinās nepārtraukti.

Rēzeknē un tās apkārtnē ReTV sastaptie traktoristi un sētnieki stāsta, ka viņiem darba laiks sācies piecos no rīta un turpināsies līdz astoņiem, deviņiem vakarā. Traktristam Edgaram turklāt nācies ne vien šķūrēt sniegu, bet arī ar trosi no kupenām izvilkt četrus automobīļus: “Tīram iespēju robežās. Galvenos ceļus, tad mazos un pie reizes ņemam arī pakalpojumus uz līguma pamata iedzīvotājiem, lai divas reizes nebrauktu.”

Sešos Maltas apkārtnes pagastos šodien darbojās 11 tehnikas vienības. Pateicoties satelītsistēmai traktoru darbam no sava kabineta seko līdzi arī vietējās, Maltas pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs: “Situācija var būt kritiska un arī šobrīd tāda ir, bet jebkurā gadījumā mēs to kontrolējam. Mums svarīgi, lai primāri būtu iztīrīti ceļi līdz izglītības iestādēm, tad līdz valsts iestādēm.”

Uz pagasta pārvaldi zvana viensētu iedzīvotāji, kuri vēlas slēgt līgumu par piebraucamā ceļa tīrīšanu, jo sapratuši, ka no pagalma citādāk neizkļūt. 

Savukārt iekļūt tur, kur nepieciešams, proti, pie pacientiem, sarežģīti ir mediķiem, tā atzīst NMPD brigādes šoferis Jevgeņijs Kosnikovskis: “Šodien knapi aizbraucam līdz Kruķu ciemam. Pēc tam uz Daugavpili braucām, arī briesmīgs ceļš bija līdz Preiļu novadam, pēc tam labāks, Daugavpilī vēl labāks. Maiņas vecākais stāsīja, ka gājuši trīs kilometrus kājām līdz pacientam.”

“Latvijas valsts ceļu” karte līdz pat pusdienlaikam liecināja, ka teju visos galvenajos ceļos uz Rēzekni bija apgrūtināti vai ļoti apgrūtināti braukšanas apstākļi. Latgalē notikušas arī vairākas dramatiskas avārijas. Piemēram, Preiļu novadā upē iekritis kravas auto, Daugavpilī vieglā automobīļa vadītājs iebraucis kapos. 


Foto: ReTV