Sociālais pabalsts ļauj atvieglot ikdienu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Cilvēkam bez veselības problēmām uzkāpšana pa sešiem pakāpieniem tāds nieks vien ir, bet tiem, kuriem ir kustību traucējumi un atrodas ratiņkrēslā, tas ir patiesi liels izaicinājums. Deivida Grisenko pārvietošanās beidzot ir atvieglota, jo pateicoties Talsu novada sociālā dienesta pabalstam un ziedotāju atsaucībai, viņš ticis pats pie sava pacēlāja. Deividam Grisenko ir 24 gadi, viņš ar sievu un trīsgadīgo meitiņu dzīvo Stendē daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā. Deividam kopš dzimšanas ir bērnu cerebrālā trieka un viņš pārvietojas ratiņkrēslā. Lai tiktu līdz dzīvoklim, viņam līdz šim bija jāpārvar seši pakāpieni.

Deivids ir ļoti aktīvs un šādu rezultātu panācis ar savu neatlaidību. Kopš februāra ir stājušies spēkā saistošie noteikumi par mājokļu vides pieejamības pielāgošanu, dodot iespēju iegūt pabalstu līdz 3500 eiro. Deivids šo iespēju izmantoja, ar to gan nepietika pacēlāja iegādei un uzstādīšanai, tāpēc talkā nāca ziedotāji.

Socialā dienesta vadītāja neslēpj, ka Talsu novadā esot daudz cilvēku, ne tikai pieaugušie, bet arī bērni, kuriem ir problemātiski izkļūt no dzīvesvietas un ir nepieciešams pielāgot arī mājokli, lai ikdienu atvieglotu ne tikai sev, bet arī līdzcilvēkiem.

Šādu ideju realizēšana atvieglo arī sociālo darbinieku ikdienu, jo esot gadījumi, kad klienti tiek nesti uz rokām. Talsu novada pašvaldība ir piešķīrusi 20 tūkstošu eiro gadā, lai cilvēki ar īpašām vajadzībām varētu dzīvot kaut nedaudz vieglāk.