Šogad Latvijā dzēsti 86 meža ugunsgrēki

Šogad Latvijā dzēsti 86 meža ugunsgrēki, tostarp četri - aizvadītajā diennaktī, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

VUGD vakar kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem Ādažu novadā dzēsa meža zemsedzi, kas dega pushektāra platībā.

Valsts meža dienests no maija mežos visā Latvijas teritorijā ir izsludinājis ugunsnedrošo periodu. Uzturoties mežā, visiem iedzīvotājiem ir jāievēro ugunsdrošības prasības. Lai samazinātu meža ugunsgrēka izcelšanās iespējas, meža ugunsnedrošajā periodā ir noteikti vairāki aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību.

Vakar īsi pirms pusnakts VUGD saņēma izsaukumu uz Krustpils ielu Rīgā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva kāpņu telpā dega papīri nelielā platībā. No ēkas tika evakuēti 11 cilvēki. Degšana bija likvidēta jau pirms ugunsdzēsēju ierašanās.

Savukārt ap plkst.19 tika saņemts izsaukums uz Prūšu ielu Rīgā, kur piecstāvu neapsaimniekotas ēkas otrajā stāvā dega atkritumi. No ēkas tika evakuēti četri cilvēki.

Valmierā vakar glābēji no Gaujas upes izcēla noslīkušu cilvēku, kurš nodots Valsts policijai.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 37 izsaukumus: 22 - uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 - uz glābšanas darbiem, bet viens izsaukums bija maldinājums. Ugunsdzēsēji devās uz izsaukumiem, kuros dega šķūnis, būvmateriāli, divi siena ruļļi un siltumnīcas siena, divas dārza mājas, meža zemsedze, zaru kaudze, vieglā automašīna, drošinātājs, elektrības kabelis, vadi un septiņos gadījumos atkritumi.


Foto: Edijs Pālens/LETA