Šogad siltuma tarifs būs mazāks nekā pērn

Līdz ar rudeni tuvojas arī apkures sezona. Privātmāju īpašnieki jau laikus iepirkuši granulas, malku un cita veida kurināmo. Savukārt tie, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, visbiežāk pie vietējā apsaimniekotāja vēršas ar jautājumiem par siltuma tarifu šajā sezonā. Esot arī interese par apkures pieslēgšanu, bet to gan izrādot gados jaunāki klienti, norāda “Ogres namsaimniekā”. 

“Tie ir tādi gados jaunāki cilvēki, kuriem acīmredzot tā rocība atļauj. Tuvāk pensijas vecumam cilvēki satraucas par apkures sezonas sākumu,” saka SIA “Ogres namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs.

Savukārt starp uzrunātajiem Ogres iedzīvotājiem domas dalās. Daži gatavi apkures sezonai, citi – ziemas sezonu gaida ar bažām.

Kaspars Grīnbergs norāda, ka diemžēl vairākās daudzdzīvokļu mājās Ogrē ir izveidojušies parādi vēl par aizvadīto apkures sezonu. Taču tas saistīts lielākoties ar mājas pārvaldnieku bezatbildību. Grīnbergs: “Tas, ko mēs šobrīd sagaidām, ka līdz apkures sezonai ir nodzēsti nu pārliecinošā lielākā daļa no parāda, kas ir izveidojies iepriekšējā apkures sezonā un nav vasaras sezonā nomaksāts.”

SIA “Ogres namsaimniekā” norāda, ka šobrīd Ogres pilsētā ir samazināts siltumenerģijas tarifs. Nepilnu 122 eiro vietā ir 98 eiro par vienu megavatstundu. Taču, visticamāk, iedzīvotājiem jārēķinās ar tādām pašām apkures izmaksām kā pagājušajā gadā. Grīnbergs: “Uz šo brīdi nav informācijas par valsts atbalstu, ne tuvu tādā apmērā, kāds tas bija pagājušajā gadā, kad bija šī enerģētiskā cenu krīze. Visticamākm iedzīvotājiem jārēķinās ar līdzīgām apkures izmaksām par dzīvojamās platības kvadrātmetru, kā tas bija pagājušajā apkures sezonā.”

Savukārt, Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijā norāda, ka šogad kopējā situācija Latvijā ir krasi mainījusies, salīdzinot ar pagājušo gadu. Ja aizvadītajā gadā naudas summa par megavatstundu bija pat 300 eiro, tad šogad tā nebūs lielāka par 115 eiro. “Pirmkārt, tarifi būs stabili. Šo apstākļu dēļ, kad nav krīzes energoresursu tirgū, tas vidējie skaitļi būs 70 līdz varbūt 90 eiro par megavatstund. Atkarībā no tā, kāds kurināmais previlē katrā siltumapgādes uzņēmumā.”

Sinoptiķi gan prognozē, ka oktobrī gaisa temperatūra saglabāsies rudenīgi silta. “Ogres namsaimnieks” prognozē, ka apkuri daudzdzīvokļu mājām varētu sākt pieslēgt no 6. oktobra.


#SIF_MAF2023 | Foto: Freepik; ilustratīvs