Šogad valsts svētkus aizvadīs citādāk

Valsts svētki novembrī jau pavisam drīz. Ierasts, ka pašvaldības rīko salūtu, noris militārās parādes un gājieni, dažādi kopīgi pasākumi un pat svētku balles. Pandēmijas dēļ šogad svētki būs citādāki.

Līdz šim gan astoņpadsmitajā, gan vienpadsmitajā novembrī ierasti bijis pulcēties kuplā skaitā, plecu pie pleca. Šogad tradicionālie lāpu gājieni, koncerti, dzejas lasījumi un ceremonijas būs ar mazāku vērnienu. 

Sazinoties ar vairākām pašvaldībām, secināms - ideju kā atzīmēt valstij zīmīgos notikumus ir! Turklāt Ogrē lāpu gājiens 11. novembrī tomēr notiks. Kamēr Ogrē pilsētu ar karogiem, baneriem un sarkanbaltsarkanajiem lietussargiem jau dekorē, tikmēr Liepājā iedzīvotāji aicināti rotāt savus mājokļus. Savukārt karoga dzimtenē Cēsīs, kur ik gadu no svecēm top Latvijas karte, šobrīd nav zināms kādi šie svētki būs šogad. Plāni ir, bet ar tiem esot pāragri dalīties. Turpat netālu – Valmierā svētkus un piemiņas dienu rīkos nepulcējoties. 

Toms Upners, Valmieras Kulturas centra direktors: “Tā vietā, tajā dienā mēs, protams, aicinām iedzīvotājus atcerēties mūsu brīvības cīnītājus un doties pie baltajiem krustiem. Jebkurā laikā varēs nākt un apskatīt speciāli veidoto video projekciju – ar stāstu par Latviju, par Valmieru – kā mēs latvieši jūtamies savā zemē.”

Daudzviet promenādēs un novadiem nozīmīgajās vietās būs izliktas svecītes, iekurti ugunskuri un atskaņota mūzika, kā arī apbalvoti gada cilvēki.

Foto: Pexels.com