Šogad "Ziedot.lv" ziedoti 19 miljoni eiro

2022.gadā Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi ar labdarības organizācijai "Ziedot.lv" ziedojuši 19 miljonus eiro, aģentūrai LETA pavēstīja "Ziedot.lv" komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.

Pēc viņas paustā, tie ir 55 000 eiro ikdienu, kas pārtop reālā un praktiskā palīdzībā grūtībās nonākušajiem līdzcilvēkiem. "Ziedot.lv" ziedojumus izlieto apmaksājot nepieciešamo palīdzību, iegādājoties praktiski nepieciešamās lietas, kuras nodod grūtībās nonākušajiem līdzcilvēkiem.

Kopumā 15 miljoni eiro ziedoti Ukrainas atbalstam. No tiem astoņu miljonu apmērā sniegts atbalsts Ukrainas bruņotajiem spēkiem - teritoriālās aizsardzības vienībām, armijai un policijai. Par ziedojumiem iegādātas tādas aizsardzības preces kā droni, kvadrikopteri, džipi, motorzāģi, rācijas, nakts redzamības iekārtas, bruņuvestes, bruņuķiveres, taktiskais apģērbs un speciālais ēdiens, degviela un Latvijā ražoti ģeneratori un pielāgoti kvadracikli.

Vēl 3,5 miljonu eiro apmērā nosūtītas 100 humānās palīdzības kravas ar pārtikas precēm kā maize, konservi, makaroni, rieksti, ātrās pagatavošanas putras, bietes un citi pārtikas produkti, higiēnas preces un saimniecības preces kā autiņbiksītes, zobu pastas, Latvijā ražotas ziepes, veļas pulveri, ģeneratori, lielā izmēra termosi ēdienam un daudzas citas nepieciešamas lietas. Sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņiem, palīdzība nosūtīta uz visiem Ukrainas apgabaliem, lai palīdzību saņemtu karā cietušie Ukrainas iedzīvotāji.

Tāpat 1,8 miljonu eiro apmērā sniegts atbalsts ar medicīnas precēm un medikamentiem Ukrainas slimnīcām un teritoriālās aizsardzības vienībām. Par ziedojumiem iegādāti taktiskie žņaugi, medicīniskās aptieciņas, recepšu un bezrecepšu medikamenti, brūču apkopšanas līdzekļi, specifiski ķirurģijas diegi, nozīmīgas iekārtas jaundzimušo bērnu nodaļai un ķirurģijas nodaļām, ātrās palīdzības mašīnas un citas lietas.

Savukārt 1,7 miljonu eiro apmērā sniegts atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā. Sniegta praktiska un akūta palīdzība Ukrainas bēgļu ģimenēm, apmaksājot ārstniecību, zobārstniecību, medikamentus, izsniedzot pārtikas un aptieku dāvanu kartes, nodrošinot siltas maltītes porcijas katru dienu, iegādājoties datortehniku skolēniem, eļļas radiatorus un citas praktiskas un nepieciešamas lietas.

Palīdzības nodošana tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības un Ārlietu ministrijām, Latvijas vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņu Ukrainā atbalstu, Ukrainas vēstniecību Latvijā, kā arī Ukrainas labdarības organizācijām.

Četri miljoni eiro ziedojumi nonākuši arī Latvijas cilvēku atbalstam. No tiem 1,6 miljonu eiro apmērā sniegts atbalsts ārstniecībai pieaugušajiem. Apmaksāti valsts nekompensētie onkoloģijas un citi medikamenti, izmeklējumi, ārstniecība un operācijas. Kā arī tehniskie palīglīdzekļi, brilles, mājokļu pielāgošana un zobārstniecība cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Vēl 1,1 miljona eiro apmērā sniegts atbalsts Latvijas nevalstiskajām organizācijām. Projektu konkursu kārtībā sadalīti AS Latvenergo un Latvijas valsts meži sociālās jomas ziedojumi. Programmā "Cilvēkos ir spēks" sniegts atbalsts gan dzīvnieku patversmēm, gan citām sociāli nozīmīgām iniciatīvām Ikdienas sadarbība ar vairāk nekā 120 labdarības organizācijām no visas Latvijas, kurām izsniegti pārtikas, mājlietu ziedojumi no Ziedot.lv noliktavas.

Viena miljona eiro apmērā sniegts atbalsts bērnu rehabilitācijai un ārstniecībai. Par ziedojumiem apmaksāta rehabilitācija bērniem ar kustību traucējumiem Latvijā, apmaksātas ABA attīstošās nodarbības bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, apmaksāta ārstniecība pie smagām un retām saslimšanām ārpus Latvijas.

Savukārt 0,3 miljonu eiro apmērā sniegta palīdzība sociālo problēmu risināšanā. Apmaksāta malkas iegāde, sadzīves tehnika, pārtikas preces, sniegta palīdzība ārkārtas situācijās.

"Ziedot.lv" lepojas, ka kopš 2003.gada visi ziedojumi 100% apmērā nonāk mērķim. Administratīvās izmaksas tiek segtas pateicoties "Ziedot.lv" atbalstītājiem un partneriem kā Borisa un Ināras Teterevu fonds, kā arī projektu finansējums no EEZ un Norvēģijas finanšu instruments, "Latvenergo", "Latvijas valsts meži", "Swedbank", Aktīvo pilsoņu fonds, Sabiedrības integrācijas fonds un citi.


Foto: Freepik