Šovasar bērniem vasaras nometnes būs

Divi meitu mamma Inga savas atvases jau pieteikusi vasaras nometnei augustā. Viņa ReTV atzīst, ka pēc sarežģītā mācību gada, kas lielākoties aizvadīts attālināti, bērniem ir ļoti būtiski vasarā laiku pavadīt aktīvi, svaigā gaisā.

 “Man meitenes pieteiktas tādai aktīvai, sportiskai nometnei ar dažādām ievirzēm mūzikā un mākslā. Man liekas, ka tas vairāk ir priekš paša bērna personīgās izaugsmes, rakstura īpašībām. Vairāk dēļ tā, nevis vecākiem, ka bērni tagad nebūs mājās,” saka Inga Brusova.

Inga Brusova ir droša, ka nometnē ar bērniem viss būs kārtībā. Ģimeni nesatrauc prasība pirms došanās uz nometni bērniem veikt Covid-19 testu. “Nometnes lielākoties notiek ārā, un arī, ja tur lietus līst un kaut kas notiek telpās, es uzticos. Es nesūtītu savu bērnu nekur, ja nebūtu 100% pārliecināta par cilvēkiem, kas to organizē, par to, ka viņi nodrošinās visas atbilstošās prasības.”

Valdības lēmums paredz, ka nometnes klātienē varēs rīkot no 14. jūnija. Valsts izglītības un satura centra nometņu reģistrā redzams, ka rīkotāji pārsvarā gatavojas bērnus nometnēs uzņemt jūlijā un augustā. Vidzemes Olimpiskā centra pārstāve Jolanta Dukure ReTV atzīst, ka nepieciešams laiks, lai visu sagatavotu. “Lai ir ugunsdrošības prasības, lai veselības inspekcija sniedz atzinumu, PVD, lai ir ēdinātāji atbilstoši normām. Saskaņošana minimums trīs nedēļas. “

Vidzemes Olimpiskais centrs šovasar rīkos aktīvās atpūtas nometnes, kā arī sporta nometnes. Dukure uzsver - pagaidām īsti nav skaidrs, kā tiks organizēta dalībnieku testēšana pirms nometnes un tās laikā. “Izaicinājums ir arī šis te drošības protokols. Jābūt atbildīgajam cilvēkam, kas uzrauga drošību, ja kaut kas notika. Izaicinājums arī Covid tests, kas, izskatās, būs jāveic vecākiem savā pusē.

Valdības sagatavotais lēmums paredz, ka testēšanu apmaksās valsts un testēšanas procesu koordinēs Veselības inspekcija. Pirms došanās uz nometni, nepieciešams negatīvs tests, kurš veikts pēdējo 48 stundu laikā. Tikmēr jaunatnes centrs “Vinda” Valmierā vasaras nometni iecerējis organizēt vien augustā, līdz tam skolēniem būs iespēja apmeklēt radošās darbnīcas.

Rīkojot vasaras nometnes, organizatoriem vēl jāņem vērā, ka visas aktivitātes drīkst notikt tikai nometnes teritorijā, dalībnieku skaits nedrīkst būt lielāks par 20, kā arī diennakts nometnes dalībnieki drīkstēs nelietot sejas maskas. 


Foto: FreePik