Spēcīgākie jaunsargi Latviju pārstāvēs Zviedrijā

Veicinot aktīvu un veselīgu dzīvesveidu jaunsargu vidū, kā arī starpnovadu sadarbību un saliedēšanos, aizvadītās nedēļas nogalē uz salidojumu Ērgļos pulcējās jaunsargi no visas Latvijas. Līdztekus sportiskām aktivitātēm tika noskaidrota komanda, kura Latviju pārstāvēs starptautiskā mērogā.Jaunsardzes centra organizētais salidojums - sporta spēles, pulcējot vairāk nekā trīs simtus jaunsargu no visiem Latvijas reģioniem, šogad notiek Ērgļos. Kā uzsver ReTV uzrunātie, jaunsardzes jauniešiem piemīt sportiskais, azartiskais un patriotiskais gars, un šādi pasākumi to akcentē. Ērgļu jaunsargu vienības jaunsargs Anda Andriksone stāsta: “Pasākums ir ļoti superīgs, mēs ikviens varam pierādīt savu sportiskumu, parādīt, cik mēs esam stipri, spēcīgi. Jaunsardzē es iestājos ceturtajā klasē, jeb desmit gados, kad tas ir atļauts, un iestājos tikai tāpēc, ka mans brālis bija jaunsargs un man vienkārši interesēja tas, ko viņš dara.”

Tikmēr Ulbrokas vidusskolas jaunsargs Roberts Duļbinskis atzīst, ka par jaunsargu kļuvis pirms diviem gadiem: “Es pirms tam jau biju domājis par armijas lietām, bet jaunsardze bija iespēja , kur es varu nodarboties ar tādām lietām , kas man patīk un , tā teikt, likumīgi. Man šis pasākums liekas kā tāda maza atpūta pirms vasaras.”

Divu dienu salidojums jauniešiem deva iespēju iepazīt Ērgļu kultūrvēsturiskās vietas, klātienē tikties ar olimpiešiem , kā arī pilnveidot militārās prasmes un apliecināt savu varēšanu sešās dažādās sporta disciplīnās.

Novads, kurš uzvar šajās sacensībās, būs tiesīgs doties uz Zviedriju jau tādā plašumā pārstāvēt Latviju un parādīt to labāko, ko viņi spēj. Sacensību galvenais tiesnesis, jaunsargu instruktors Ēriks Bukovskis stāsta: “Jaunieši ir pietiekoši patriotiski, pat ņemot vērā mūsdienu situāciju. Acīmredzot tas dod kādu iespaidu, jo arī brīvprātīgi mums piedalās šeit pārdesmit jaunieši, tas nozīmē, ka ar jauniešiem viss ir kārtībā, mūsu nākotne būs labās rokās un jaunatne darbojas.”

Jāpiebilst, ka kopvērtējumā sporta spēlēs Ērgļos uzvarēja ceturtā novada pārvalde, līdz ar to izcīnot tiesības pārstāvēt Latviju Zviedrijā. Savukārt kopvērtējuma otrās vietas ieguvēji – trešā novada pārvalde, dosies uz Baltijas militārajām sporta spēlēm Lietuvā.