Sporta zāles nākotne - strīds starp pašvaldību un vietējiem iedzīvotājiem izvērsies skaļos pārmetumos

Strīds starp pašvaldību un vietējiem iedzīvotājiem par sporta zāles nākotni Gulbenes novadā izvērsies skaļos pārmetumos un vismaz pagaidām vietvaras ieceres par BMX trasi paliek gaisā karājoties. Neraugoties uz sliktajiem laika apstākļiem, Druvienā, Gulbenes novadā sestdienas rītā pulcējās daudzi vietējie iedzīvotāji un arī pašvaldības pārstāvji. Iemesls - pašvaldība vēlas šo sporta zāli pārveidot par BMX trasi. 

Gulbenes novada pašvaldības sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers ReTV ziņām norāda: “Esam saņēmuši lūgumu / pieprasījumu gada aukstākajā periodā nodrošināt iespēju BMX sporta veidam treniņprocesu. Līdz ar to, mēs veicām izvērtējumu savās sporta bāzēs un kā lielāko iespēju mēs redzam šo sporta veidu attīstīt Druvienas sporta zālē.”

Tomēr liela daļa druvēniešu savākuši parakstus, kuri ir pret BMX trases izveidi sporta zāles vietā. Diskusijas sabiedrībā sākās novembra vidū, kad domes sēdē pēkšņi izskanēja piedāvājums par BMX trases būvēšanu sporta zālē. Tad sociālajos medijos sākās asas diskusijas, liekot pašvaldībai reaģēt un sarīkot klātienes diskusiju.

 Druvienas sporta zāli uzcēla 2008. gadā un celtniecības kopējās izmaksas bija 549 tūkstoši latu jeb 781tūkstotis eiro. Lai būvniecība tiku realizēta, nepieciešams bija aizdevumus, kuru pašvaldība atmaksās vēl līdz 2028.gadam. Atlikusī summa, kas jāapmaksā - 183 tūkstoši eiro. Sporta kluba “Gulbenes velo fans” pārstāvji plāno izveidot trasi no finiera saplākšņiem, lai nepieciešamības gadījumā, viegli būtu demontēt un pārcelt uz citu vietu. Kā arī tas nekaitētu esošajam segumam sporta zālē. Trases izveidē plānots ieguldīt 10 tūkstošus eiro.

Sporta zāles grīdas remontam vajadzīgi apmēram 7 0tūkstoši eiro. Atklāts paliek jautājums - kāda ir sporta zāles nākotne? Dome plānojusi vēlreiz šo jautājumu skatīt decembra pirmajās sēdēs. 


Foto: ReTV