Sprindžuks: pašvaldībām kavējoties ar skolu tīkla sakārtošanu, skolotājiem būs zemāka alga

Pašvaldībām kavējoties ar skolu tīkla sakārtošanu, skolotājiem būs zemāka alga, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS).

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nolēmusi dot valdībai laiku līdz 15.martam, lai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pildītu streika prasības, pretējā gadījumā 24.aprīlī sāksies pedagogu streiks.

"Strīda būtība, manuprāt, šobrīd ir tajā, jo skola ir piepildītāka, jo klases ir pilnākas, jo skolotājam, darot to pašu darbu, pavadot tās pašas stundas, būs lielāka alga," runājot par esošu situāciju,  pauda ministrs.

"Šeit iznāk tā ironiskā situācija - ja pašvaldības kavējas ar skolu tīkla sakārtošanu, tad skolotājam būs zemāka alga. Ir svarīgi, ka abas pārvaldes - pašvaldību vai reģionu plānošana iet kopsolī ar ministrijas politiku," viņš turpināja. 

Iepriekš LIZDA norādījusi, ka, nesaņemot no valdības un nozares ministrijas skaidru solījumu pildīt pedagogiem dotos solījumus un novirzīt konkrētus valsts budžeta līdzekļus pedagogu atalgojuma celšanai un darba slodzes sabalansēšanai, LIZDA arodbiedrības Padome ar balsu vairākumu ir lēmusi dot valdībai laiku līdz 15.martam, lai tomēr dažādos normatīvajos aktos iestrādātu grozījumus par streika prasību izpildi.

Ja mēneša laikā tas netiks izdarīts, 24.aprīlī ar vērienīgu protesta gājienu tiks uzsākts visas Latvijas pedagogu streiks.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (JV) norādījis, ka pašvaldībās, kurās skolu tīkls tika sakārtots, algu pieaugums pedagogiem ir nozīmīgs.

"Tajās pašvaldībās, kurās ir veiktas izglītības sistēmas reformas, skolu tīkla sakārtošana, ir tiešām nozīmīgs algu pieaugums, un to skolotāji jūt. Protams, ka ir pašvaldības, kurās nekas nav darīts. Tur ir problēmas - algu pieaugums ir, bet nav tik liels," teica Reirs.Foto: Freepik