Strauji ceļoties ūdens līmenim Daugavā, Jēkabpilī uz laiku pārtraukta elektroenerģijas piegāde 241 klientam

Strauji ceļoties ūdens līmenim Daugavā, Jēkabpilī piektdien un sestdien uz laiku pārtraukta elektroenerģijas piegāde 241 klientam Jēkabpils pilsētā, Jēkabpils novada Ābeļu un Kūku pagastā, aģentūru LETA informēja AS "Sadales tīkls" (ST) pārstāve Inga Tilhena.

Viņa norāda, ka ST seko līdzi plūdu situācijai un ir paaugstinājis personāla operatīvo gatavību Jēkabpils novadā, mobilizējot papildu elektromontieru brigādes.

Tāpat ST ir sazinājies ar Jēkabpils novada pašvaldību, informējot par gatavību palīdzēt gan ar uzņēmuma speciālistiem, veicot nepieciešamos atbalsta darbus, gan ar speciālo tehniku - daudzfunkcionāliem traktoriem, pacēlājiem, specializētām laivām, 4X4 automašīnām, kravas automašīnām ar piekabēm.

 

Jēkabpilī nogādāti arī seši elektrības ģeneratori, lai pēc pašvaldības pieprasījuma varētu iedzīvotājus nodrošināt ar elektroapgādi.

Tilhena uzsver, ka katru gadu, gatavojoties prognozētajiem plūdiem, ST izvērtē Latvijas upju applūšanas draudus un veic preventīvās darbības.

Izvērtējot applūšanas apstākļus Daugavas upes baseinā, ST jau ir veicis pēdējos gados izbūvēto sadaļņu pacelšanu, prioritāri pārvietojot tās elektroiekārtas, kur atsevišķu sadaļņu applūšanas dēļ jāatslēdz spriegums visām pārējām šai grupai pieslēgtām elektroiekārtām.

ST pārstāve aicina iedzīvotājus, kuri redz strauju ūdens līmeņa celšanos privāto māju vai saimniecības ēku tuvumā atslēgt no strāvas piegādes elektroierīces, tādējādi novēršot apdraudējumu konkrētajai mājai vai saimniecības ēkai.

Pamanot applūdušas transformatoru apakšstacijas, sadalnes, izskalotus balstus vai to konstrukcijas, kabeļus ST aicina nekādā gadījumā netuvoties šai teritorijai, bet par bīstamo situāciju uzreiz ziņot operatīvajiem dienestiem, zvanot uz 112, vai ST uz diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

Mazāk bīstamās situācijās bojājumus elektrotīklā var pieteikt ST mājaslapā "sadalestikls.lv", sadaļā "Pieteikt bojājumu".


Foto: Jēkabpils novada pašvaldība/LETA