Sunim zobi jātīra regulāri

Mutes higiēna mīļdzīvniekiem (arī kaķiem) tiešām ir labākais veids kā izvairīties no nepatīkamām problēmām, kad dzīvnieks kļūs vecāks!

Ja esat kucēna īpašnieks Jūsu atbildība ir pieradināt savu suni, ka varat viņam atvērt muti, pētīt un tīrīt zobus - tas atvieglos arī veterinārārsta uzdevumu izmeklējot Jūsu suni!


Kā pieradināt suni?

- Vispirms mierīgi, vairākkārt paglaudiet suņa vaigu - suns pieradīs, ka Jūsu roka ir tuvu viņa mutei. To varat atkārtot vairākas dienas pēc kārtas un tikai, kad suns pilnībā pieradis pie tā, varat iet solīti tālāk.

- Uzlieciet uz pirksta nedaudz suņu zobu pastas - ļaujiet sunim to nolaizīt!

- Ja suns ir apmierināts ar zobu pastas garšu - lēnām varat pirkstu ar zobu pastu virzīt gar smaganām. 

- Ja suns ļauj Jums darboties, tad pēc pāris dienām varat zobu pastu jau likt uz zobu birstes un ļaut sunim to nolaizīt. Vēl nevajag zobu birsti likt sunim mutē. Jo pakāpeniskāk viss notiek, jo labāk suns pieradīs!

- Tagad suns zin, ka skaršanās mutei, zobu pasta un arī zobu birste nav nekas bīstams. Tikai tagad var sākt zobu tīrīšanu! Bet arī ļoti pakāpeniski!

- Sāciet ar priekšzobiem, esiet maigi un neaizmirstiet atļaut sunim regulāri norīt siekalas un palaizīt zobu pastu - tas darbojas kā kārums!

- Kad suns ļauj tīrīt priekšzobus un ilkņus varat pāriet pie aizmugurējiem zobiem. Atcerieties atļaut norīt siekalas. 

Arī pieaugušu suni var pieradināt pie zobu tīrīšanas, tas var prasīt ilgāku laiku kā pāris nedēļas. Ja suņa elpa ir nepatīkama un uz zobiem redzat aplikumu - tad noteikti jādodas pie veterinārārsta. 


Zobu birstes un salvetes

Ir uz pirksta uzvelkamas zobu birstes (labāk izmantot tramīgākiem suņiem) kā arī birstes ar diviem dažādiem galiem (lielākais gals - priekšzobiem, mazākais - dzerokļiem mutes dziļumā). 

Suņus (bet ne visus!) var pieradināt arī pie klusām elektriskajām zobubirstēm, kas maigi vibrē - ar tām tīrīšana būs ātrāka.

Ja birstes sunim nepatīk - var lietot Clunia cinku saturošas salvetes - salveti aptiniet ap pirkstu un vienērīgām, maigām rotējošām kustībām pārtīriet zobus. Atcerieties apbalvot savu suni par pacietību!


Zobu pastas

Cilvēkiem paredzētās zobu pastas nevajag lietot, tās var būt sunim kaitīgas, jo nav paredzētas norīšanai! Izmantojiet speciāli dzīvniekiem ražotās - piemēram, Dental Pet - šīs zobu pastas var droši norīt, tās nodrošina veselīgu vidi mutes dobumā un tās suņiem garšo!


Papildus iespējas

Mutes skalojamo līdzekļu ekvivalents zvēru pasaulē ir profesionālas kvalitātes, cinku saturošs Clunia Maintenance gels, ko var smērēt uz smaganām un ar siekalām tas izplatīsies pa visu mutes dobumu - mazinot aplikumu un nodrošinot optimālu vidi mutes dobumā. Šo produktu var lietot papildus zobu tīrīšanai ar zobu pastu. 

Zobi jātīra visiem suņiem, bet īpaši bieži pie stomatologa nonāk mazo šķirņu sunīši - un jau pusmūžā. Mazo šķirņu suņiem ir maži žokļi un zobi ir ļoti cieši.

Mīļie suņu saimnieki - priecājieties un darbojieties ar saviem mīluļiem! Jautājumu gadījumā - dodieties pie veterinārārsta, kuram uzticieties. 

Vēlamies, lai ikviens dzīvnieku saimnieks sniedz labāko aprūpi savam mīlulim. Tāpēc Facebook un Instagram dalamies ar aktuālām problēmām un to risinājumiem. Pieseko @vetfonds!


Vetfonds - viss dzīvnieku veselībai un labsajūtai!

 

#reklāma