Sūnu pamatskolā priecājas par klātienes mācībām

Par klātienes mācību procesa atsākšanu priecīgs ir Sūnu pamatskolas kolektīvs. 1. līdz 4. klasē mācās 36 bērni. Klātienes mācību laikā viņi valkā sejas maskas, kā arī sēž ar distanci cits no cita.

Skolēni atzīst, ka klātienē mācīties ir vieglāk, kā arī ir forši satikt savus klases biedrus. Arī pedagogi uzsver, ka darba process klātienē ir daudz kvalitatīvāks, un pauž, ka attālināto mācību laikā bērniem bija grūtāk apgūt vajadzīgo vielu.

Sūnu pamatskolas skolotāja Dace Stroža saka: “Mācību kvalitāte krīt, jo mēs nespējam ar bērniem tik kvalitatīvi izrunāt visus jautājumus, kā mēs to darām stundā klātienē, kad var paskatīties katra bērna pierakstu kladē, kad var paskatīties katra bērna darba burtnīcā un darba lapā. Šis process tiešām bija grūts. Bērniem tiešām ir jāmācās skolā, lai būtu kvalitatīva izglītība.”

Lai nodrošinātu epidemioloģiskās drošības prasības, gan skolotājiem, gan bērniem ir sejas maskas. Pedagogi uzmana, lai bērni pēc pusdienām sejas masku nomainītu pret jaunu.

“Mājās viņi šīs maskas arī mazgā. Redzēsim, kā būs nākošnedēļ, kā mums ies. Ja kuram bērniņam aizmirstas maska, mēs arī iedodam no rīta, tehniskais darbinieks masku iedod,” pauž Sūnu pamatskolas direktore Inese Ziediņa.

Lai gan bērni atzīst, ka maskas rada diskomfortu, būtiskas problēmas sejas masku nēsāšanas dēļ nevienam nav bijušas. Tieši otrādi – bērni ar sapratni uztver prasību par deguna un mutes aizsega nepieciešamību. Grūtāk ir nodrošināt distanci starpbrīžos.

Izglītības iestāde ar bažām gaida nākamo pirmdienu, jo ik pirmdienu visiem skolas darbiniekiem tiek veikti siekalu testi, lai pārliecinātos, ka viņus nav skāris Covid-19. Visi testi, kas tika nodoti šo pirmdien, ir negatīvi, un skolas kolektīvs pauž cerību, ka tā izdosies noturēties arī turpmākās nedēļās.

Par to, cik ātri viss var mainīties, liecina situācija citās Krustpils novada skolās. Piemēram, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola un Mežāres pamatskola bija spiesta neilgi pēc klātienes mācību atsākšanas atkal pāriet attālinātajā režīmā, jo pirmdien veiktie testi uzrādīja Covid-19 Atašienes vidusskolas personālam un Mežāres pamatskolas direktorei.