Supermoto posmā Madonā pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvijā atgriezies Supermoto Baltijas čempionāts, pirmajā posmā kopā pulcējot augstāko dalībnieku skaitu pēdējos desmit gados.

Moto rūkoņa, ātrums un adrenalīns, tā Madonā aizvadīts Supermoto Baltijas čempionāta 1. posms, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nacionālie čempionāti. Par vietām uz pjedestāla cīnījās vairāk nekā 130 sportisti deviņās klasēs. “Prieks, ka Baltijas čempionāts ir atgriezies. Konkurentu no latviešiem īsti nav, no igauņiem - ir. Divi ātrākie brauc pasaulē, viņi nav noķerami,” stāsta Normunds Freimanis, Latvijas čempions (S1).

Latvijas Motosporta federācijas ģenerālsekretāre Egija Skurbe: “”Pro” klasē vien ir 31 dalībnieks, nekur Baltijā tā nav bijis. Paralēli notiek arī bērnu čempionāts, kur ir rekordliels dalībnieku skaits.”

“Pasākums ir ļoti gaidīts. Viss perfekti, diena gara, klašu daudz, bet izturēt varam. Pirmais vispār bija izdzīvošanas brauciens,” atzīst Krišjānis Zāģers, sacensību dalībnieks (SM Street).

Šoreiz cīņa ne vien ar konkurentiem, bet arī lietus gāzēm. Renāra un Edgara tētis Kaspars Brigzne saka: “Lietum bijām gatavi. Riepas nomainījām. Es tā skatos - mazais pa lietu ātrāk brauc, nekā pa sausu!”

Madonas tehniski sarežģītā trase atzīta par labāko Baltijā. To novērtē arī sportisti. Krišjānis Zāģers norāda: “Tai ir reljefs, sarežģīta. Nav kā visas Pierīgā, kas izbraukātas un visi jau no galvas zina.”

Latvijas Motosporta federācijas ģenerālsekretāre Egija Skurbe: “Te ir ļoti labs “offroud” posms, kāds nekur nav uztaisīts!”

 “Te ir sacensību gars, draugi, var močus apskatīt. Vispār - ja tu gribi dzīvot, tev vajag ātrumu un vēju,” uzsver Kaspars Brigzne.

Jāpiebilst, ka nākamais posms gaidāms 4. jūnijā Igaunijā.